Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У МОН визначили професії, за якими відбудуться конкурси фахової майстерності у 2021 році

У 2021 році Всеукраїнські конкурси фахової майстерності проводитимуть за п’ятьма професіями – “Перукар”, “Електрогазозварник”, “Штукар”, “Верстатник широкого профілю” та “Машиніст тепловоза” (кваліфікація “Помічник машиніста тепловоза”).

Про це повідомляють у пресслужбі Міністерства освіти і науки.

“Зараз на рівні Уряду ухвалюються рішення про посилення протиепідемічних заходів, тож ми були змушені відмовитися від проведення фіналів учнівських олімпіад, конкурсів та турнірів у 2020 році. Конкурси фахової майстерності допомагають підтримати інтерес учнів профтехзакладів до професії, мотивують їх до кращого навчання. Тому вже зараз ми починаємо підготовку до таких активностей, щоб на місцевому рівні мали час організувати проведення відбіркових етапів з дотриманням заходів безпеки”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Щороку такі конкурси проводяться в кілька етапів серед учнів-випускників закладів професійно-технічної освіти.

На першому етапі учасники проходять відбори на рівні закладів, на другому етапі – змагаються на обласному рівні. Учасники з найкращими результатами мають можливість позмагатися у фіналі конкурсу на національному рівні. Призерам Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності призначаються стипендії Президента України, які вони можуть отримувати впродовж року.

Система Orphus