Ви тут:
Суспільство 

У Латвії від коронавірусу помер лауреат найпрестижніших кінофестивалів Європи

Лауреат Каннського, Венеціанського і Берлінського кінофестивалів, режисер Кім Кі Дук помер від ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 у віці 59 років.

Про це повідомляє delfi.

Як розповів виданню директор ArtDocFest/Rīga Віталій Манський, режисер приїхав до Латвії 20 листопада, а починаючи з 5 грудня не виходив на зв’язок. Сьогодні надійшла інформація про те, що режисер помер від коронавірусу.

Довідка. Кім Кі Дук — південнокорейський кінорежисер. та неоднозначність вчинків і характерів героїв, шоковий візуальний ряд та неочікувані висновки, які підводив режисер.

Director Kim Ki-duk with his Golden Lion best film award for ‘Pieta’ during the 69th edition of the Venice Film Festival in Venice, Italy, Saturday, Sept. 8, 2012. (AP Photo/Andrew Medichini)

У 2012 він здобув Золотого лева на 69-му Венеційському кінофестивалі за фільм П’єта. У 20 років розпочав службу в армії, 5 років він провів на службі в морській піхоті. Після повернення з армії подався у храм для незрячих, де провів ще два роки, маючи намір стати священиком. Саме у цей період життя Кім Кі Дук захопився живописом і для розвитку власних здібностей поїхав до Парижа. Там у 1990–1992 рр. вивчав живопис, архітектуру, скульптуру та музику. Уже 1995 року він розпочав свою кар’єру як сценарист, здобувши нагороду за найкращий сценарій до фільму «Художник та злочинець, засуджені до смерті».

Згодом майбутній режисер подорожував світом і проводив виставки своїх картин. Втім після ще двох нагород за найкращі сценарії Кім Кі Дук узявся до знімання фільмів безпосередньо. Так світ побачив перші фільми — «Крокодил» (1996) і «Дикі тварини» (1996).

Фільми мали сенсаційні відгуки від корейських критиків за складність та неоднозначність вчинків і характерів героїв, шоковий візуальний ряд та неочікувані висновки, які підводив режисер.
У 2012 він здобув Золотого лева на 69-му Венеційському кінофестивалі за фільм П’єта.

Система Orphus