Ви тут:
Суспільство Україна 

У Київській області відкрили притулок для постраждалих від домашнього насильства

Цього тижня у Київській області відкрили новий притулок для постраждалих від домашнього насильства, побудований коштом обласного бюджету.

Про це повідомила Перша леді Олена Зеленська.

“Ми відвідали його разом з представниками та послом Фонду ООН у галузі народонаселення Марією Єфросиніною та головою Київської ОДА Василем Володіним, щоб на власні очі побачити умови проживання. Шелтер – це місце, куди потрапляють люди, над якими було вчинене насильство. Тут вони отримують не просто можливість цілодобового перебування (зокрема з дітьми), а й комплексну допомогу, серед іншого, психологічну підтримку від фахівців. Шелтер дає змогу в комфортних умовах подолати наслідки пережитого насильства та збільшує шанси уникнути повторних інцидентів”, – написала на своїй сторінці у facebook Олена Зеленська.

Загалом в Україні таких притулків понад 30. Про їхнє розташування не повідомляється широкому загалу. Така політика конфіденційності допомагає сховати постраждалу людину від кривдника.

Читайте також: Як реагувати на сексуальні домагання на роботі: поради

Отримати психологічну допомогу та потрапити в шелтер можна кількома способами.

1. Зателефонувати на урядову гарячу лінію з протидії домашньому насильству за номером 1547. Тут людині нададуть першу психологічну допомогу та проконсультують щодо подальших дій.

2. Звернутися на національну гарячу лінію із попередження домашнього насильства – 116 123, де вам підкажуть, яку допомогу ви можете отримати у вашому місті та як потрапити в найближчий шелтер.

3. Звернутися до поліції за номером 102.

Ці органи уповноважені зареєструвати звернення постраждалої людини та передати його до інстанцій, які порадять, що робити, та за необхідності запропонують розміщення в шелтері. Поселення у притулку можливе відразу, якщо є така необхідність, а вже протягом наступних днів людина обов’язково повинна пройти медичний огляд і надати необхідні документи.

Перебувати в шелтері можна до трьох місяців, у окремих випадках цей термін може бути подовжений до пів року. За цей час спеціалісти допомагають людині почати рухатися далі, продовжувати будувати своє життя.

Фото: facebook 

Система Orphus