Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці створюють відділення реабілітації хворих, що перенесли інсульт

У І міській лікарні Кременчука ім. О.Т. Богаєвського створюють відділення для реабілітації хворих, що перенесли порушення мозкового кровообігу (інсульт).

Про це повідомили в пресслужбі Кременчуцької міськради.

За словами керівника КНМП «Перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» Галини Бородянець, на сьогоднішній день смертність від сердечно-судинних захворювань, до яких відноситься і інсульт, в Україні і світі залишається найвищою. Вона зазначає, що лікувальний заклад з 2019 року працює відповідно до договорів з Національної службою здоров’я, якою визначено пріоритетні послуги, які можуть надаватися закладами охорони здоров’я. Реабілітація постінсультних хворих є однією з таких пріоритетних послуг.

У І міській лікарні вже багато років лікують хворих, які перенесли інсульт, сам процес медикаментозного лікування триває близько 7-10 днів, про те, після цього багато хворих потребують довготривалої реабілітації. Деяким доводиться заново вчитися ходити, говорити, відновлювати функції рухомого апарату. Тому у Кременчуці є нагальна потреба створити відділення для реабілітації хворих, що перенесли порушення мозкового кровообігу. Тут містяни, що перенесли інсульт, зможуть відновлювати функції організму, що втратили під час хвороби, під наглядом кваліфікованих фахівців.

Курс реабілітації може тривати 2-3 тижні. За цей час спеціалісти: невропатологи, логопеди, реабілітологи, фізіотерапевти, масажисти, допоможуть хворому повернути навички, що він втратив внаслідок ураження частини мозку. Галина Бородянець зазначає, що чим раніше пацієнт розпочне постінсультну реабілітацію, тим більше у нього шансів відновити втрачені здібності та навички.

Нове відділення буде розміщене у колишньому приміщенні клініко-діагностичної лабораторії, яке знаходиться у окремій одноповерховій будівлі на території лікарні. Наразі там ведуться активно роботи з капітального ремонту. Варто зазначити, що біля відділення планують створити невеликий скверик, щоб пацієнти мали можливість відпочивати на свіжому повітрі.

Система Orphus