Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

У Харкові поліція викрила “колцентри”, які обдурили громадян на мільйони гривень

Всього до діяльності колцентрів було залучено понад 100 осіб. Місячний прибуток зловмисників складав понад 7 мільйонів гривень.

Про це йдеться у повідомленні Нацполіції.

Правоохоронці встановили, що у період з червня по грудень 2020 року зловмисники організували у Харкові три “колцентри”. “Оператори” дзвонили клієнтам банків та, видаючи себе за їх менеджерів, отримували персональні дані громадян, необхідні для доступу до їх карткових рахунків. У подальшому шахраї заволодівали наявними на карткових рахунках коштами потерпілих та переводили їх на підконтрольні членам групи рахунки. У подальшому гроші переводились на територію держави-агресора та вже у формі криптовалюти поверталися в Україну.

Діяльність групи була організована за усіма правилами роботи справжніх колцентрів. З цією метою були підшукані відповідні офісні приміщення, придбана комп’ютерна техніка, засоби зв’язку, здійснювалася робота по підбору адміністраторів, операторів та спеціалістів з програмного забезпечення, їх навчанню. За роботою потенційних адміністраторів здійснювався постійний контроль, зокрема, за виконанням поставлених “планів” з ошукування громадян.

Правопорушники широко використовували клієнтську базу однієї з банківських установ, заснованих державою-агресором, яка діяла на території України.

14 грудня детективи, оперативні працівники ДВБ та процесуальні керівники за силової підтримки спецпризначенців Управління “КОРД” та полку поліції особливого призначення ГУНП в Харківській області провели 14 одночасних обшуків у колцентрах та у помешканнях організаторів й активних учасників групи. В результаті вилучили комп’ютерну техніку, документи, засоби зв’язку, банківські картки та 140 тисяч гривень, здобуті злочинним шляхом.

“Після завершення комплексу всіх необхідних першочергових слідчих дій та остаточного з’ясування ролі кожного зі співучасників буде вирішено питання про перекваліфікацію дій правопорушників за ознаками вчинення злочинів у складі організованої групи, повідомлення їм про підозру та обрання запобіжних заходів. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Нацполіція

Система Orphus