Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У грудні в Києві після реставрації відкриють Андріївську церкву

Реставраційно-ремонтні роботи Андріївської церкви у Києві нині на завершальному етапі. І вже в грудні церкву відкриють для відвідувачів.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Ремонтні роботи в церкві вели протягом 5 років. Повністю відреставрували весь живопис, ікони та іконостас, почистили ліпнину й відшліфували підлогу. Замінили інженерні мережі, провели нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна.

Те, що я побачив – приголомшує. Під час робіт до кожного елементу ставились надзвичайно бережливо та ретельно. Точність і філігранність вражає. Команда реставраторів зробила величезну роботу як з реставраційної, так і з конструкційної точок зору. Вже зовсім скоро кияни та відвідувачі зможуть побувати всередині та вперше побачити іконостас Растреллі у справді первозданному вигляді”, – написав Олександр Ткаченко.

Відкриття проведуть у форматі онлайн 12 грудня. А 13 грудня там проведуть першу церковну службу.

Довідково. Андріївська церква — православна церква на честь Святого Андрія у стилі бароко, пам’ятка архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення у Києві, споруджена за проектом російського архітектора італійського походження Бартоломео Растреллі. 

 

 

 

 

ФОТО: 5 канал

Система Orphus