Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Глобинському районі відроджують тваринництво

Жителі села Троїцьке, що у колишньому Глобинському районі, зраділи відродженню місцевої ферми. 24 місцевих жителі отримали тут роботу й пристойну зарплату.

Тваринництво — перспективний напрям роботи «Полтавазернопродукту» агропромхолдингу «Астарта-Київ». Оскільки його підприємства орендують паї та займаються рослинництвом на Полтавщині та в інших областях, із кормовою базою для ВРХ проблем немає. Саме тому аграрії утримують багато молочно-товарних ферм. Одна з них розташована у Троїцькому.

Про це розповіли в ГО «Полтавщина Аграрна».

— Провели глобальну реконструкцію ферми, у що вклали значні кошти. Реконструювали два приміщення, де безпосередньо утримуються тварини. Після чого завезли поголів’я, — розповідає головний зоотехнік ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» агропромхолдингу «Астарта-Київ» Володимир Різник. — Виконали бетонні роботи, виготовили кормовий стіл, якого раніше не було. Удосконалили стійла, тому що раніше була підлога з дощок. Далі плануємо покласти матраци у стійлах для більшого комфорту худоби. Окрім того, встановили сучасніший молокопровід. Плануємо закупити та встановити систему вентиляції, змінити технологію доїння та утримання поголів’я. У результаті – отримуємо молоко екстра-ґатунку.

У агрофірмі «Полтавазернопродукт» (с. Троїцьке Глобинського району) удосконалюють технології тваринництва. На МТФ №1 поголів’я розділене по виробничих групах, практикують холодний метод утримання молодняка, молозивну програму тощо.

Тутешніх корів доять тричі на добу. 24 працівники — місцеві жителі — старанно відносяться до виконання своїх обов’язків.

— Люди з позитивом сприйняли відродження тваринництва у Троїцькому, з радістю пішли на роботу, — зазначає керуючий МТФ №1 Володимир Величко.

Сьогодні на фермі утримують стадо з 430 голів, 360 з яких — фуражні корови. Ними та телятами опікується дружний колектив доярок.

— У мене вже більше 30 років загального стажу. Дуже важко тим односельцям, хто ще не досяг пенсійного віку, хто ще може і хоче працювати. Тому ми дуже зраділи, що ферма відновила свою роботу, — говорить доярка з МТФ №1 Інна Слюсар.

Сьогодні на фермі у Троїцькому кожна дійна корова дає 27 літрів молока на добу. Спеціалісти хочуть довести цю цифру до 30. Щоденно від 8,6 до 8,7 тонн якісного молока з МТФ №1 потрапляє до Канівської філії ТОВ «Клуб сиру».

Щоб збільшувати надої, потрібно не тільки утримувати корів у належних умовах. В агропромхолдингу «Астарта-Київ» дбають про якісний корм і солому для підстилки худобі. Із цим на фермі у Троїцькому все гаразд: сіно, силос, сінаж, жом та інші рослинні «страви» заготовлені заздалегідь.

Довідково: У минулому функціонування ферми у Троїцькому було тимчасово призупинено у зв’язку із захворюванням частини поголів’я на лейкоз. Боротьба із цим небезпечним інфекційним захворюванням передбачає закриття тваринницького комплексу на карантин, оздоровлення і дезінфекцію приміщень. Для відновлення роботи фермерського господарства та безпечного утримання ВРХ було вжито всіх необхідних заходів.

Система Orphus