Ви тут:
Суспільство Україна 

У Чорнобилі створять smart-систему моніторингу пожежної безпеки

Державне агентство України з управління зоною відчуження та Vodafone працюють над пілотним проєктом із будівництва системи моніторингу пожежної безпеки на території зони відчуження.

Першим кроком до цього стало розширення покриття Чорнобилю високошвидкісним мобільним інтернетом 4G у діапазоні 900 МГц та встановлення там базової станції, повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

“Сучасні технології відкривають широкі можливості для миттєвого виявлення загорянь у лісовій місцевості. Завдяки співпраці із Vodafone у Чорнобилі запрацює технологія NB-IоT, яка побудована на концепції “інтернету речей” та дозволяє безпечно і швидко передавати інформацію між об’єктами. А це, у свою чергу, дає можливість миттєво реагувати на пожежні ситуації та локалізовувати їх. До того ж, розширення мобільного покриття сприятиме розвитку інвестиційної та туристичної привабливості одного з найпотужніших українських магнітів», – зауважив Роман Абрамовський, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

За інформацією Vodafone, технологія NB-IоT забезпечую високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в інших технологіях. Окрім того, вона дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі.

Наступним етапом підготовки до запуску “пілоту” стане тестування роботи тепловізорів, які будуть встановлені на висоті та охоплять значну територію. За допомогою відеокамер та тепловізорів нова система ефективно та вчасно виявлятиме місце займання.

Система Orphus