Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У 2021 році на Полтавщині зареєструватись на сертифікацію зможуть 70 вчителів початкових класів

У 2021 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2 тисяч учителів початкових класів по всій Україні.

У Міністерстві освіти і науки України визначили максимальний обсяг заяв, які зможуть подати від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи). Таким чином, квота для Полтавської області становить 70 вчителів, повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти.

У 2021 році реєстрація на сертифікацію вчителів початкових класів стартує 18 січня і триватиме до 31 січня.  Проводитиметься вона у два етапи:

  • основний етап (18‒27 січня) — у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий етап (28‒31 січня) — у межах граничної кількості вчителів початкових класів, які можуть реєструватися для проходження сертифікації у 2021 році.

Варто зауважити, що реєстрацію буде достроково припинено в разі, якщо 2 тисячі осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Нагадаємо, у 2020 році квота для Полтавської області на сертифікацію становила 69 вчителів. Після проходження усіх етапів, зрештою, сертифікацію пройшли 39 вчителів.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

– незалежного тестування учасників сертифікації;
– самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
– вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Довідково. Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню.

Сертифікація передбачає три етапи:

  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їхнього незалежного тестування;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

До кожного наступного етапу потрапляють учасники сертифікації, які успішно проходять попередній.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.

Система Orphus