Ви тут:
Суспільство Україна 

Тестування на COVID-19 має бути пріоритетним у реагуванні на пандемію в Україні, – ВООЗ

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге зустрівся з працівниками лабораторії, яка проводить тестування на COVID-19 в Київській області.

Про це повідомили у ВООЗ.

«Збільшення потенціалу тестування на COVID-19 має бути пріоритетним у реагуванні на пандемію в Україні. Лабораторії мають швидко видавати результати для ефективного відстеження контактів», — наголосив доктор Ганс Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Заступник директора ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Родина розповіла, що з початком пандемії COVID-19 навантаження на неї та інших працівників суттєво виросло. Робочий день став ненормованим, з’явилась потреба в розширенні штату.

«Перший час ми працювали до глибокої ночі», — згадує Наталія.

Згодом роботу вдалось оптимізувати завдяки новому обладнанню, реагентам та витратним матеріалам, які були закуплені Європейським регіональним бюро ВООЗ за фінансування Європейського Союзу. Зокрема, лабораторія отримала автоматичну станцію екстракції РНК, 2 ПЛР ампліфікаторa в режимі “реального часу”, 2 шафи біобезпеки, 2 ПЛР-бокси, 4 ультрацентрифуги з охолодженням, лабораторну морозильну камеру ультранизької температури, термостати твердотільні, витратні матеріали та реагенти для різних етапів тестування на ПЛР.

Отже, тепер лабораторія може робити більше ПЛР-тестів. Загалом допомогу від ВООЗ отримали 27 лабораторії України.

Працівники лабораторій мають підвищений ризик захворіти на COVID-19, адже постійно працюють зі зразками біологічного матеріалу хворих. Робота в лабораторії пов’язана із великим напруженням. Заступник директора розповіла, що працівники лабораторії — великий дружний колектив. Люди навчились підтримувати одне одного, працювати згуртовано.

Система Orphus