Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Тест-системи на COVID-19, що в Україні, здатні виявляти новий штам SARS-CoV-2, – Віктор Ляшко

Тест-системи на виявлення COVID-19, які використовуються в Україні, здатні виявляти, зокрема, і новий штам SARS-CoV-2.

Про це повідомив під час брифінгу головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформує МОЗ.

Від початку пандемії за рекомендаціями ВООЗ Україна використовує тест-системи, які визначають РНК вірусу за кількома фрагментами його геному, тож тест працює навіть у разі появи нового штаму, наголосив Віктор Ляшко.

“Водночас у кінці грудня Центр громадського здоров’я МОЗ збере нараду за участю всіх виробників тест-систем та порекомендує додати нові праймери до тестів, які будуть доступні у кінці року”, — додав він.

Нагадаємо, урядова Консультативна група з нових і виникаючих загроз респіраторних вірусів у Великій Британії повідомила про значну циркуляцію нового варіанту SARS-CoV-2, ще більш трансмісивного, ніж інші циркулюючі варіанти COVID-19. За повідомленням ВООЗ, новий варіант COVID-19, який визначається множинними мутаціями спайк-білків (білків-шипів), був також виявлений у Данії, Нідерландах та Австралії.

Читайте також: Немає доказів, що новий штам призведе до більш важкого перебігу COVID-19, – ВООЗ

Віктор Ляшко повідомив, що одним із можливих пояснень появи нового варіанту SARS-CoV-2 є довготривала присутність інфекції в організмі людини з імуносупресією, що може призвести до накопичення мутацій з підвищеною швидкістю. Іншим можливим поясненням можуть бути процеси адаптації вірусу у різних сприйнятливих видів тварин, які потім передаються людині. Зокрема, існують дані про схожість шипового протеїну в новому варіанті вірусу зі штамом вірусу, виявленого в норок із Данії.

“З огляду на те, що віруси постійно змінюються та мутують, поява нового варіанту SARS-CoV-2 є очікуваним явищем та не є приводом для занепокоєння. Наразі вже зареєстровано 12 000 мутацій геному COVID-19, і всі вони коректно визначаються тест-системами, які використовують в Україні. Тому рекомендуємо відкласти необов’язкові поїздки до Великої Британії, а також до інших країн (Данія, Нідерланди, Австралія), у яких фіксується циркуляція нового варіанту COVID-19, та країн «червоного» списку”, — зазначив заступник міністра охорони здоров’я.

Раніше очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що міністерство розробило Національний план впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації, яким, зокрема, визначили етапи імунізації та основні групи ризику, які потребують першочергового щеплення.

Система Orphus