Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Тест на COVID-19 мають проходити всі люди із ГРВІ: в Україні оновили алгоритм тестування

Міністерство охорони здоров’я України оновило алгоритм тестування на коронавірусну інфекцію. За словами Максима Степанова, тест на COVID-19 мають проходити всі люди із ГРВІ. Також сімейних лікарів забезпечать швидкими тестами на антиген до коронавірусу для діагностування COVID-19.

Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час ранкового брифінгу 19 грудня.

Степанов нагадав, що тепер українцям роблять тест навіть при ознаках гострої респіраторної вірусної інфекції. Раніше тестування проводили людям з симптомами COVID-19 та пневмонії.

“Хочу повідомити, що в нас цього тижня повністю оновлений алгоритм тестування на наявність коронавірусної інфекції. Основне значення для лабораторної діагностики має ПЛР-діагностика. Лабораторне обстеження, згідно з новим алгоритмом, буде проводитись особам з підозрами на COVID-19, клінічними симптомами. З будь-якими ознаками інших гострих респіраторних інфекцій та ознаками пневмонії”, – наголосив Степанов.

Крім того, в Україні вводиться скрінінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену. Тест роблять за 15 хвилин людям з вищевказаними симптомами, контактним особам, або людям, які повертаються з-за кордону, і пацієнтам, які підлягають плановим госпіталізаціям.

“Ще одне. Позитивний результат тесту на визначення антигену в деяких випадках має бути підтверджений ПЛР. Не потребує, якщо є симптоми COVID-19. Якщо людина не має симптомів, була контактною, якщо буде позитивний тест, то треба ще зробити ПЛР”, – пояснив Степанов.

Він додав, що до 23 грудня має бути вирішено питання щодо присутності тесту на антиген у сімейних лікарів.

В Україні вже отримано 260 тисяч швидких тестів. Степанов розповів, що у наступну середу доставлять ще 1,5 мільйонів тестів.

“Вже отримано більше 260 тисяч швидких тестів, які запроваджені в Україні та були відправлені по регіонам країни”, – сказав Степанов.

Система Orphus