Ви тут:
Суспільство Україна 

Стримування Росії та допомога Україні: що включає бюджет США на 2021 рік

Бюджет США на 2021 фінансовий рік (починається 1 жовтня) передбачає 290 млн доларів на протидію впливу Росії, а також допомогу Україні на 250 млн доларів.

Закон затверджено Конгресом США, сьогодні його підписав президент Дональд Трамп, інформує Еспресо.TV.

Гроші пропонується виділити на протидію впливу Росії і її спробам посіяти недовіру до демократичних інститутів у всьому світі.

Крім того, в бюджеті прописується заборона на фінансування діяльності, яка може сприяти стратегічним цілям РФ, і загрожує інтересам нацбезпеки США. Також Вашингтон виділяє гроші на підтримку програм розвитку демократій в РФ, країнах Європи, Євразії та Центральної Азії. Продовжується заборона на фінансування будь-якої діяльності з визнанням суверенітету Росії над окупованим українським Кримом.

При цьому 20 млн доларів будуть спрямовані на зміцнення демократії і громадянського суспільства в Центральній Європі, в тому числі на забезпечення прозорості, незалежних ЗМІ, верховенства закону, прав меншин і програм по боротьбі з антисемітизмом.

Конгрес також обмежив Мінторгу, Мін’юсту і NASA можливість придбання в Росії, Китаю, КНДР та Ірану різного роду інформаційних систем у зв’язку з ризиком кібершпіонажу та кіберзагрозами.

Директор ЦРУ протягом 100 днів має надати Конгресу доповідь про корупцію і корупційну діяльність великих бізнесменів з Росії, а також країн Східної Європи, які, зокрема, підтримують російський уряд.

Військова допомога Україні в 250 млн доларів надається в рамках ініціативи сприяння в сфері безпеки, яка піде на підтримку і допомогу Збройним силам України.

“Крім того, документ містить положення про посилення санкцій проти російських трубопровідних проєктів “Північний потік-2” і “Турецький потік”, – йдеться у повідомленні.

Фото: uatv.ua

Система Orphus