Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Степанов заявив, що карантин вихідного дня зменшив поширення COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що карантин вихідного дня допоміг зменшити поширення COVID-19.

Про це він повідомив під час брифінгу.

“У нас за минулу добу 14 496 захворівших. У минулий четвер, тиждень тому, було 15 331. І в нас сьогодні ще одужавших більше, ніж захворівших, другий день поспіль.  У нас три тижні був карантин вихідного дня, були загальні обмеження по країні і більш жорсткий карантин на вихідні. М’яко кажучи, країна його не дуже добре дотримувалася, особливо в перші вихідні. Максимальний ефект, на який ми розраховували, це зменшення захворюваності до 20%, виходячи з законів епідеміології і досвіду інших країн. Це був максимальний ефект, на який ми розраховували, але головна мета була збити це ураганне розповсюдження (COVID-19), зростання кількості хворих. Кінцеві результати ми побачимо, коли завершиться цей тиждень і ми зможемо порівняти статистику, але попередньо – якщо ми рівняємо день до дня – ми вже бачимо навіть зменшення не лише динаміки зростання, а й кількості захворівших”, – розповів Степанов.

Та зазначив, що карантин вихідного дня від початку вводили на три тижні – і він завершився на минулих вихідних, 28-29 листопада.

“Зараз країна живе в умовах загальних карантинних обмежень, які раніше були визначені для помаранчевої зони епідемічної небезпеки”, – додав Максим Степанов.

Міністр закликав українців дотримуватися маскового режиму, дистанції та чистоти рук.

Система Orphus