Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Степанов спростував інформацію про неготовність Київської лікарні на залізничному транспорті приймати пацієнтів з COVID-19

Інформація щодо неготовності Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 до прийому пацієнтів, хворих на COVID-19, не відповідає дійсності. Медзаклад відповідає усім критеріям для прийому пацієнтів з COVID-19, і сьогодні буде підписано відповідний договір з Національною службою здоров’я.

Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов,  йдеться на сайті МОЗ.

«Днями набула розголосу інформація про те, що Київська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1, яка невдовзі прийматиме хворих на COVID-19, до цього не готова. Нібито вона для цього не переобладнана, відсутні необхідні медикаменти та лікарі певного фаху. Ця інформація не відповідає дійсності. Київська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 відповідає усім визначеним державою критеріям, і сьогодні буде законтрактована Національною службою здоров’я», —  заявив очільник МОЗ.

За словами Міністра, наразі у лікарні сформовано 5 бригад для лікування хворих на COVID-19. Є 5 апаратів ШВЛ та необхідна кількість балонів із киснем та засобів індивідуального захисту. Також вирішено питання щодо забезпечення медзакладу кадрами — до медзакладу делеговані лікарі-інфекціоністи з Київської клінічної лікарні №2.

Максим Степанов пояснив, що до переліку медичних установ, які МОЗ залучає до боротьби з коронавірусною хворобою, входять не тільки комунальні, але й відомчі лікарні, зокрема й лікарні «Укрзалізниці».

Міністерство охорони здоров’я підготувало проєкт постанови КМУ щодо виділення з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 коштів на закупівлю додаткового обладнання для цих лікарень. Зараз документ проходить погодження у відповідних міністерствах.

Міністр також зазначив, що в Україні дещо стабілізувалась епідемічна ситуація. Проте медичні заклади продовжують працювати в напруженому режимі. На сьогодні у лікарнях перебуває 27 708 пацієнтів.

Система Orphus