Ви тут:
Суспільство 

США звинуватили РПЦ в розколі світового православ’я

Російська православна церква намагається розколоти “світове православ’я”, заявив посол США в Греції Джеффрі Пайєтт, який раніше очолював американське дипломатичне представництво у Києві Під час конференції з релігійних відносин, яка пройшла в онлайн-форматі, Пайєтт зазначив, що “Греція і Сполучені Штати працюють в якості стратегічних партнерів, щоб відповісти на виклик, який Росія кидає нашим демократичним цінностям і, зокрема, свободи релігійного вираження тут, в Європі”.

Про це інформує Еспресо.TV з посиланням на Релігійно-інформаційну службу.

Він підкреслив, що Комісія США з міжнародної релігійної свободи визнала Росію “країною, що викликає особливе занепокоєння через систематичні й кричущі порушення свободи віросповідання”.

“Росія не тільки кидає виклик авторитету вселенського патріарха, а й продовжує робити спроби зруйнувати єдність Православної церкви, розпалюючи нестабільність і підриваючи суверенітет незалежних націй з православною більшістю”, – додав Пайєтт.

Посол заявив, що група офіційних помісних церков, які визнали автокефалію Православної церкви України, “буде продовжувати рости”.

“Посол також обурився тим, що “буквально в цьому місяці митрополит Іларіон від імені Російської церкви заявив, що вселенський патріарх ініціював розкол”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Українська правда”  

Система Orphus