Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Школярі з Базилівщини стали переможцями Всеукраїнського конкурсу ідей від АТ “Укргазвидобування”

17 грудня в с. Базилівщина (Машівський район) о відбулося урочисте нагородження команди-переможця номінації “Мій проєкт для громади” в межах 12-го Національного фестивалю соціальної реклами.

“Мій проєкт для громади” – це конкурс ідей від АТ «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз) в межах 12-го Національного фестивалю соціальної реклами щодо просування проєктів для розвитку громад серед 24 команд-старшокласників зі шкіл Полтавської, Харківської, Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей. Конкурсанти готували презентації проєктів, використовуючи нові знання здобуті на 6 онлайн майстер-класах присвячених розвитку креативності, впровадженню цілей сталого розвитку у світі та Україні, корпоративній соціальній відповідальності. Проєкт відбувся за інформаційної підтримки ПРООН в Україні, ГО «Інститут сталого розвитку та партнерства», за участю успішних практиків рекламних агентств, науковців.


Перше місце у конкурсі виборола команда школярів Базилівщинської ЗОШ (с. Базилівщина, Машівський район). Команда-переможець запропонувала створити в селі особливий притулок для тварин – центр, де мешканців буде систематично оглядати ветеринар, а також виховувати і навчати професійний кінолог. Для облаштування центру учні вже обрали будівлю з прилеглою територією. Навесні команда планує зібрати місцевих мешканців на толоку, щоб розчистити площу та почати реалізовувати проєкт.

Ідея цього проєкту виникла давно, бо ми неодноразово спостерігали випадки агресії у тварин до жителів Машівщини. Минав час і кількість таких тварин зростала. Ми, школярі, вирішили серйозно зайнятися вирішенням цієї проблеми і взяли участь у фестивалі «Мій проєкт для громади». Друзі підтримали мене. Ми відвідували майстер-класи, дослухалися до порад спеціалістів і вирішили, що хочемо створити не банальний притулок для тварин, де завжди гавкають собаки. Прагнемо відкрити центр, де фахівці і ветеринари будуть займатися цією справою. Плануємо на окремій території поставити будки для тварин і деякі іграшки для них. Також хочемо створити ігрову зону для дітей: гойдалки, лавки, висадити дерева. Разом ми зберемося на весняну толоку і втілимо проєкт у життя. Це дуже важливо і актуально в наш час, адже розвивати добро у дітей потрібно змалечку. Щиро дякуємо компанії Нафтогаз за реалізацію цього проєкту, який дав змогу проявити свої здібності і талант, – зауважив капітан команди-переможця, учень 9 класу Базилівщинської школи Богдан Марчук.

Всі команди-учасники для своїх навчальних закладів отримали заохочувальні подарунки у вигляді облаштування лаунж-зони у фойє школи. А школи-переможці нагороджені станціями буккросінгу та наборами книг –  сучасної української та мотиваційної літератури.

Почнемо з першочергового – території, облаштування якої залежатиме від самих селян, від волонтерів. Діти звертаються до мене напряму і, якщо бюджет дозволяє, ми їм допомагаємо. З компанією Укргазвидобування ми співпрацюємо з моїх перших днів на посаді голови Базилівщинської сільської ради, з кінця 2015 року. Спочатку соціальні угоди, які стосувалися будівництва водогону, допомоги школі і дитячого садка, а останні три роки отримуємо ренту. Я хочу подякувати за підтримку і сподіваюся на нашу подальшу співпрацю, яка буде міцнішати, – додав Голова Машівської ОТГ Сергій Сидоренко.

Система Orphus