Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Шкарлет розповів, коли учні та студенти повернуться на навчання до закладів освіти

Міністерство освіти і науки України рекомендувало з 25 грудня запровадити зимові канікули, які триватимуть по 10 січня.

Одна з 8 по 24 січня в Україні триватиме локдаун. Відповідне рішення прийняли на засідання Кабінету Міністрів. У цей час учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності. Працюватимуть лише дитсадочки та спеціальні заклади освіти.

На час локдауну МОН “просить вжити всі можливі невідкладні заходи, спрямовані на належну організацію освітнього процесу у дистанційному форматі в цей період”. Про це йдеться в листі МОН керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, КМДА.

Але водночас у міністерстві рекомендують розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в інтерв’ю “Українському радіо” розповів, що у плану запровадження канікул школи в Україні автономні. Втім, конкретно коли учні повернуться до шкіл на навчання, Міністр не відповів.

“По-різному. Школи у нас автономні. Міносвіти рекомендувало, що школи можуть взяти ці дні як канікули або буде дистанційна освіта. У межах закону України про повну загальну середню освіту є 30 днів канікул. Більша частина шкіл бере ці канікули. Але у будь-якому випадку один тиждень доведеться пройти соціальне дистанціювання, тому що це здоров’я. І тому є платформа Всеукраїнської школи онлайн, щоб освітній процес не припинявся, а також є вчителі і керівники обласних управлінь освіти, які повністю проінформовані і на повному зв’язку”, – розповів Сергій Шкарлет.

Як повідомляє “Суспільне Полтава”, канікули у полтавських школах розпочнуться з 30 грудня і триватимуть по 10 січня включно.

Щодо роботи вищих навчальних закладів, то Сергій Шкарлет зазначив, що після 25 січня кожен заклад вирішуватиме, як організувати навчальний процес залежно від епідситуації по COVID-19.

“Україна неоднорідна по захворюваності. Є університети, які навіть взагалі не виходили у повноформатний режим навчання. Є університети, які до цього часу спокійно навчаються в нормальному режимі, принаймні у змішаному. З 25 січня, залежно від рівня захворюваності тієї чи іншої території, університетам буде простіше вирішити, як діяти”, – зазначив Міністр освіти.

 

Система Orphus