Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Щоб успішно вийти з карантину, на Полтавщині вже готують економічні програми

У Полтавській облдержадміністрації наразі готують програми щодо економічного розвитку області. Їхня реалізація, вважає голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, допоможе Полтавщині швидше вийти на якісні економічні показники після закінчення карантинних обмежень.

Про стан реалізації обласних програм Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації доповів під час апаратної наради директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Максим Калінін.

  • “Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області”

Метою цієї програми є створення сприятливих умов ведення бізнесу. На її реалізацію у 2020 році було передбачено 1 млн 865 тис. грн.

“Основними напрямками цієї програми є здійснення фінансово-кредитної підтримки підприємців, стимулювання розвитку інфраструктури малого та середнього підприємництва, популяризація підприємництва. За період дії програми (з 2017 року, – ред.) здійснено фінансову підтримку на загальну суму 2 млн 400 тис. грн. Підтримано 53 бізнес-проєкти та створено 145 нових робочих місць. Зокрема, цьогоріч фінансову підтримку отримали 7 бізнес проєктів на суму 282 тис. грн. Створено, відповідно, 14 робочих місць”, – розповів Максим Калінін.

Програму планують продовжити і на наступні роки. Вже розроблений її проєкт на 2021-2023 роки, який планують подати на розгляд профільної комісії Полтавської облради.

  • “Програма сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області”

Основна мета цієї програми – поліпшення інвестиційного клімату області, залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, розвиток зовнішньоекономічної діяльності, формування іміджу області.

“На її реалізацію у 2020 році було заплановано 2 млн 195 тис. грн. У рамках виконання програми цьогоріч Полтавщину відвідали 14 іноземних делегацій, підписано низку документів про подальшу співпрацю”, – відзначив директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій.

  • “Програма зайнятості населення Полтавської області”

Мета програми – розширення можливостей реалізації громадян на гідну працю шляхом розвитку підприємницьких ініціатив населення щодо започаткування власної справи у сфері бізнесу, стимулювання зацікавленості роботодавців до створення нових робочих місць, збереження та розвиток трудового потенціалу, захист громадян від безробіття.

На реалізацію даної програми кошти не передбачаються.

“Протягом 2020 року у Полтавській області створено 12 тис. 980 нових робочих місць. Найбільше – у Полтаві, Кременчуці та Гадяцькому, Полтавському, Глобинському, Кременчуцькому, Кобеляцькому районах”, – розповів Максим Калінін.

Наразі кількість актуальних вакансій у Полтавській області становить 2 тис. 400 одиниць.

“Озвучені програми є важливими для успішного розвитку Полтавської області. Особливо це актуально, коли Полтавщина буде виходити з карантину, після боротьби з COVID-19. Це буде важливо і для підприємництва, і для успішного працевлаштування населення”, – підсумував голова Полтавської ОДА.

Система Orphus