Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як діяти, коли провалися під кригу: поради полтавських рятувальників

У ГУ ДСНС в Полтавській області закликають дотримуватися правил безпечної поведінки під час перебування на зимових водоймах та не виходити на тонкий лід.

“Найчастіше під лід потрапляють любителі риболовлі, або допитливі дітлахи”, – йдеться у повідомленні.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки.

Рятувальники нагадують правила безпеки:

Якщо ви провалилися під кригу річки або озера:

  • широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не панікуйте!
  • намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
  • головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена.

Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Найголовніше правило, яке вас убезпечить від лиха – не виходьте на лід.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.

Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки, або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов`язані ремені, шарфи, або дошки треба за 3-4 метри.

Якщо ви не один, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його до дна Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Нагадаємо, 10 грудня у Полтаві в мікрорайоні Огнівка дві 12-річні дівчинки провалилися під лід на Пушкарівських ставках. Врятував їх працівник ГУ ДСНС в Полтавській області в позаробочий час спільно з місцевими мешканцями.

Система Orphus