Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Рятувальники Полтавщини нагадують рибалкам про небезпеки виходу на тонкий лід

З метою запобігання виникнення нещасних випадків на водоймах області, співробітники Служби порятунку «101» проводять з громадянами профілактичні бесіди.

Так, за останні кілька днів рятувальники провели рейди у містах Полтава, Гадяч та селищі міського типу Шишаки. Рятувальники нагадували громадянам правила безпечної поведінки на льоду, наголошували на необхідності їх дотримання. Також, фахівці ДСНС розповідали рибалкам алгоритм дій при потраплянні у крижану воду, повідомили на сайті ГУ ДСНС в Полтавський області.

«Якщо під вами провалилася крига – не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання. Не кричіть, якщо поруч нікого немає, адже ви тільки даремно витратите сили. Не робіть різких рухів, стабілізуйте подих. Уникайте занурення з головою, краще розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли та повільно повзіть до берега», – зауважували рятувальники.

Після профілактичних бесід фахівці Служби порятунку «101» вручали рибалкам тематичні листівки.

ДСНС України звертається до громадян з наполегливим проханням не виходити на тонку кригу, адже необдумана поведінка може загрожувати вашому життю. Розкажіть дітям, що лід на водоймах надто крихкий і достатньо лише одного кроку аби опинитися у воді. Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером 101.

фото ДСНС

Система Orphus Поделиться на fb