Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів формуватимуть за попитом професій, – Лунін

15 грудня в онлайн-режимі відбулося засідання Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) за участі зацікавлених осіб та експертів ЄC “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”.

Засідання провів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, до роботи також долучилися генеральний директор Директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік, заступник керівника польського компоненту проєкту EU4Skills Геннадій Русанов та експерт Програми EU4Skills Павло Хозбей, повідомили у Полтавській ОДА.

Члени ради обрали заступником регіональної ради професійної освіти Полтавської області від роботодавців підприємця у сфері громадського харчування Ларису Лошук. Та обговорили важливість формування регіонального замовлення для задоволення потреб економіки регіону у кваліфікованих кадрах.

“Цього року заклади професійної освіти уклали 630 угод із підприємствами області на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів. За пріоритетними галузями створюється сучасні інноваційні навчально-практичні центри. У нас їх функціонує 5 і до кінця 2020 року передбачається відкриття ще трьох”, – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Три заклади професійно-технічної освіти здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі на створення інноваційних навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти:

– на базі Вищого професійного училища № 7 м. Кременчука Полтавської області буде відкрито навчально-практичний центр з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”;

– на базі Професійно-технічного училища № 26 м. Кременчука – з професії „Слюсар-ремонтник. Слюсар з механоскладальних робіт. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”;

– на базі Регіонального центру професійної освіти № 1 м. Кременчука – з професії „Кухар. Кондитер. Офіціант. Майстер ресторанного обслуговування.

Цього року 3 993 особи вступили на перший курс в заклади професійно-технічної освіти за регіональним замовлення. Загальний контингент складає більше 9 тисяч осіб. Пріоритетними залишаються професії для промисловості, громадського харчування і торгівлі, сільського господарства та транспорту.

“Враховуючи фактичні показники формування контингенту закладів професійної освіти учнями нового набору та у зв’язку зі зверненням керівників закладів, замовників робітничих кадрів виникла необхідність щодо внесення змін до обсягів регіонального замовлення на підготовку кадрів на 2020 рік, – повідомив Дмитро Лунін. – Треба посилювати промоцію закладів професійно-технічної освіти, піднімати їхній імідж, робити навчання гнучким і залучати якомога більше молоді до вступу. Адже попит на робітничі професії в області є”.

У межах проєкту EU4Skills було проведене дослідження стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці. Заступник керівника польського компоненту проєкту EU4Skills Геннадій Русанов повідомив, що було опитано 1500 випускників ПТУ та 1000 підприємств Полтавщини.

“Економіка регіону характеризується стабільною картиною з домінуванням у галузях с/г, обробної промисловості та гірничо-видобувній. Майже 70 % випускників закладів професійно-технічної освіти через рік мають роботу. 92% працюють в Україні, – розповів Геннадій Русанов. – Чи використовують вони навички, які отримали під час навчання? Так, але 41% випускник працює за іншою професією. 70% випускників мають зарплату від 5 до 7 тисяч гривень, лише 10% – вищу, а 20% отримує менше 5 тисяч гривень”.

Експерт Програми EU4Skills Павло Хозбей проаналізував діяльність Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) та дав рекомендації щодо підвищення ефективності подальшої діяльності. Зокрема, порадив долучити до роботи Департамент економічного розвитку, асоціацію роботодавців, щоб якомога краще формувати регіональне замовлення на кадри.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus