Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія Полтавської облради погодила приєднання видавництв “Кобеляки” та “Поліграфсервіс” до “Лубен”

24 грудня на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО депутати погодили проєкт рішення облради “Про організацію Обласного комунального підприємства “Глобинське видавництво “Поліграфсервіс” та КП Видавництво “Кобеляки” шляхом приєднання до Комунального видавництва “Лубни”.

“Ця проблема актуальна. У підпорядкуванні Департаменту наразі перебуває 5 підприємств комунальної власності поліграфічної галузі, п’ять видавництв. Зокрема, “Полтавський літератор”, “Кобеляки”, “Лубни”, “Гадяч” та “Поліграфсервіс” у Глобино. Свого часу ці підприємства створювалися, як потужні міжрегіональні поліграфічні центри, які обслуговували кілька районів і підтримувалися державними замовленнями. Останні 10-15 років ситуація в цій галузі залишалася поза увагою держави. Також виникало значне конкурентне середовище з підприємствами інших форм власності. Наразі ці підприємства мають до 90% зношеного обладнання, всі приміщення без опалення. До того ж карантинні обмеження цього року призвели до того, що видавництва працюють по кілька годин на тиждень. Прибутку на їх розвиток немає”, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

Єдине підприємство, зазначила вона, яке дійсно розвивається, і в нього вкладалися кошти з обласного бюджету, – це видавництво “Лубни”. Воно спроможне, має постійних замовників та прибуток.

“У підприємствах “Кобеляки” і “Поліграфсервіс” керівництво – пенсіонери, молодь не хоче працювати на такому зношеному обладнанні. Вони працюють по три години на тиждень”, – сказала Вікторія Пилипенко.

У свою чергу голова постійної комісії Микола Кульчинський зазначив, що, насправді, без державних дотацій видавництвам важко.

“Поліграфічна галузь пережила страшні часи. Я сам займався поліграфією і “вижити” у 90 роки було важко. У 2000-их ми почали “ставати на ноги”, але розвиток електронних засобів інформації просто фундаментально підкошує галузь”, – сказав він.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю звертався до територіальних органів влади, щоб взяли на баланс ці підприємства, оскільки наразі вони обслуговують виключно ту місцевість, де знаходяться. До того ж приміщення, в яких розташоване, приміром, видавництво “Кобеляки” займає лише четверту частину. Інші площі – районні установи.

“Проте єдині, хто відгукнувся на пропозицію взяти на баланс собі видавництво, це Гадяцька міська рада. Тому ми підготували рішення про передачу цілісно-майнового комплексу видавництва “Гадяч” на баланс міської ради зі збереженням функцій видавництва та штату”, – доповіла директор Департаменту.

Відповідне рішення профільна комісія обласної ради теж погодила та винесла на сесію.

Система Orphus