Ви тут:
Суспільство Україна 

Продаж російськими окупантами кримської “Масандри” є воєнним злочином, – прокуратура АРК

Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікує привласнення і продаж росіянами українського підприємства “Масандра” на окупованому півострові як воєнний злочин.

Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний, інформує Еспресо.TV.

“Відповідно до IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року державі-окупанту забороняється привласнювати як публічну, так і приватну власність на окупованій території. Держава-окупант має право користуватися публічним майном лише у військових цілях”, – пояснив Поночовний.

За словами керівника прокуратури АРК і Севастополя, жодних військових причин захоплювати “Масандру” Росія не мала.

“У цьому випадку після окупації півострова РФ майно “Масандри” було “націоналізовано”, фактично експропрійовано, передано у федеральну власність – управлінню справами президента РФ, потім повернуто у “власність Республіки Крим” відповідно, жодної військової необхідності у такому привласненні і передачі майна не було. А виставлення на аукціон активів “Масандри” та її купівля російською компанією підтверджують той факт, що окупаційна адміністрація, окрім того, що незаконно заволоділа цим майном, ще й незаконно ним розпоряджається”, – сказав Поночовний.

Чиновник зазначив, що прокуратура АРК і Севастополя веде розслідує кілька епізодів щодо майна “Масандри”.

“Окрім привласнення це ще й продаж землі під виноградниками у Гурзуфі, і провадження стосовно “директора” “Масандри” Яніни Павленко, яка самовільно відкрила 240-річну пляшку “Херес де ля Фронтера” для Владіміра Путіна і Сильвіо Берлусконі. Тепер “справа “Масандри” поповниться і компанією-покупцем”, – додав Поночовний.

Фото: Газета “День”

Система Orphus