Ви тут:

Про що не варто забувати в процесі створення веб-сторінки

Розробка веб-сайту передбачає багато важливих рішень. Компанія Redstone допоможе зробити вашу веб-сторінку корисною та зручною для користувачів.

Веб-сайт на мобільних пристроях

Як показують останні дослідження, біля 80% користувачів Інтернету мають смартфони. Нещодавно мобільні пристрої за популярністю випередили комп’ютери, тобто в усьому світі більшість людей користуються Інтернетом через мобільні пристрої. У США цей відсоток сягає 75%.

Чутливість веб-сайту, тобто його здатність адаптуватися до різних екранів, є одним із пріоритетів, на який слід звернути увагу.

Багато інтернет-користуачів навіть вважають, що розробку веб-сайту слід розпочати, беручи до уваги насамперед мобільні пристрої. Це так званий тренд mobile first. Прихильники даного методу стверджують, що він має обгрунтування, серед іншого, і у вищезгаданій статистиці. Зрештою, слід надавати пріоритет більшості, а не меншості аудиторії.

Звичайно, залежно від того, про яку інтернет-сторінку йде мова і яка природа її користувачів, це співвідношення може дещо відрізнятися. Поки що українські сайти більшість людей переглядає через стаціонарні пристрої, а меншість — через мобільні пристрої. Світова тенденція, однак, протилежна.

Тестування

Перед запуском варто всебічно протестувати свій веб-сайт. Окрім ознайомлення з думками сторонніх людей, слід звернути увагу на кілька додаткових аспектів.

Передусім роботу веб-сайту слід перевірити на різних пристроях та варіантах програмного забезпечення. Подивіться, як веб-сайт виглядає на найпопулярніших планшетах та телефонах і не забудьте про браузери та операційні системи. Тут, безсумнівно, буде корисним доступ до статистики попередньої версії веб-сайту, котра покаже, які версії обладнання найчастіше використовуються юзерами.

Також в Інтернеті є цілий ряд різних інструментів для загального тестування веб-сайтів, будь-то перевірка коректності HTML, швидкості завантаження, загальної структури. Існує маса різних показників, які можна використовувати.

Корисні інструменти для веб-тестування:

  • Screenfly — дозволяє перевірити, як виглядає веб-сайт на різних пристроях.
  • Browser Shots — можна пересвідчитись, який вигляд має веб-сайт у різних браузерах та операційних системах.
  • Dead Link Checker — дає можливість з’ясувати, чи всі посилання на веб-сайті працюють.
  • Nibbler — загальний тест продуктивності веб-сайту з урахуванням декількох десятків різних критеріїв.

Хороший сервер

Також не варто надто економити на серверах. Від них залежить, як швидко завантажуватиметься веб-сайт. На ринку є цілий ряд дешевих і часто навіть безкоштовних хостингів, але не варто ризикувати, намагаючись зекономити. Краще використовувати принаймні сервери середнього класу, які забезпечать адекватну швидкість і гарантуватимуть, що веб-сайт не буде заблокований через те, що його раптово відвідало багато людей.

Система Orphus