Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Прем’єр доручив перевірити обґрунтованість цін на газ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив виконувачеві обов’язків міністра енергетики Юрію Вітренку разом з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на газ.

«Необхідно провести аудит формування тарифів та розглянути можливість зниження тих складових тарифу, які є несправедливими й невиправданими з точки зору ринку. Це стосується й питання тарифу на транспортування газу й газових коефіцієнтів», – написав Денис Шмигаль у фейсбуці.

Читайте також: Мешканці Засулля перекрили дорогу “Київ – Харків” вимагаючи зменшити вартість доставки газу

За його словами, у серпні «фактично відбулася лібералізація ринку газу, коли споживачі отримали право вільно обирати постачальника».

«Наразі серед постачальників газу чи не найменші ціни на газ для побутових споживачів пропонує державний «Нафтогаз». І це ціни, які навіть дещо нижчі, ніж були в попередні роки», – заявив Денис Шмигаль.

Читайте також: З 1 січня скасовують пільговий тариф на електроенергію для населення

Він  закликав громадян обирати для себе найкращого постачальника та не переплачувати.

Також Прем’єр доручив Міненерго до 25 січня 2021 року подати на розгляд Уряду та РНБО оновлений паливно-енергетичний баланс України.

“Оновлення балансу має показати усім українцям, що Уряд розуміє проблеми галузі й шукає компроміс між соціальною складовою та інтересами бізнесу”, – зауважив він.ґ

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року гарантована оптова ціна Нафтогазу зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів). Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також від націнки газзбутів. З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в 1 кварталі 2019 р.).

З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату.

фото ілюстраційне

Система Orphus