Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Полтавський університет увійшов у п’ятірку кращих українських вишів в рейтингу екологічності кампусів

Університет Індонезії оприлюднив рейтинг університетів світу, де впроваджуються “зелені” рішення та інновації, за 2020 рік. До рейтингу увійшло 17 українських закладів вищої освіти, серед яких Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” у ТОП-5 найкращих.

Про це повідомляє пресслужба полтавського університету.

2010 році Університет Індонезії (UI) ініціював всесвітній рейтинг університетів, який згодом став відомим як всесвітній рейтинг університетів UI Green Metric (UI Green Metric World University Rankings). Його мета – кількісна оцінка зусиль з підтримки стійкості (екологічності) кампусів.

Рейтинг в цілому заснований на концептуальних рамках навколишнього середовища, економіки і справедливості. За десять років кількість учасників збільшилась з 95 до 912 університетів з 84 країн світу – саме стільки пройшли анкетування цього року, але в рейтинг увійшли не всі. Вперше до рейтингу приєднались університети Кувейту, Литви і Білорусі.

Усі результати доступні за посиланням. Рейтинг українських університетів можна переглянути тут.

Рейтинг GreenMetric враховує основні критерії, серед яких: запровадження компонентів екологічної освіти в навчальному процесі, проекти з підвищення енергоефективності, політика університетів щодо раціонального споживання та економії енергії, раціонального використання водних ресурсів, зберігання і переробки відходів, оцінка площі зелених насаджень на території кампуса та інші показники.

Окрім еко-інфраструктури, в університеті активно підтримуються еко-проєкти і популяризуються ідеї, дружні до довкілля. PhD-студентка Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Катерина Челембієнко обрана Амбасадоркою Цілей сталого розвитку ООН.

Система Orphus