Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський симфонічний оркестр відіграв концерт у новому форматі

10 грудня Полтавський симфонічний академічний оркестр зіграв перший мініконцерт.

“Вечір камерної музики” відбувся у фоє поруч з великою залою. Для глядачів облаштували 15 столиків, кожен з яких розрахований на 2 місця. Формат мініконцерту, з обмеженою кількістю глядачів, обрали через пандемію коронавірусної хвороби. За словами автора проєкту Єлізара Пащенка, так працюють нині всі світові оркестри.

“Такий формат концертів розпочала та ситуація, яка зараз складається у світі. Ми беремо приклад зі світових оркестрів, які зараз “переживають” проблему, як і ми – не можна збиратись, не можна грати для великої кількості людей. Тому весь світ організовує малі форми концертів і всі колективи таке роблять”, – розповів Єлізар Пащенко.

Для глядачів грали музиканти: народний артист України Юрій Кириченко (скрипка), Дмитро Голобородов (скрипка), Надія Дружиніна (скрипка), Євгенія Мороз (скрипка), Костянтин Мелешко (альт), Михайло Максимов (контрабас), Світлана Ричагова (віолончель), Тетяна Франчук (фортепіано), а також диригент, автор проєкту і соліт Єлізар Пащенко.

Музиканти дарували глядачам такі класичні й сучасні композиції, як “Адажіо” Баха, “Квінтет для кларнета” Моцарта, “Plink, plank, plunk!” Л. Андерсона та інші.

Як розповів “Новинам Полтавщини” директор симфонічного оркестру Михайло Малько, колектив планує організувати ще один подібний мініконцерт, присвячений джазовій музиці. Його хочуть провести вже у наступному році.

 

Система Orphus