Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Полтавські слідчі ДБР викрили схему розкрадання держкоштів під час будівництва сміттєзвалища у Дніпрі

Слідчі Територіального управління ДБР у Полтаві завершили досудове розслідування відносно колишнього начальника одного з відділів Східного офісу Держаудитслужби та двох керівників підприємств.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідством встановлено, що протягом 2017-2019 років, під час виконання робіт з будівництва об’єктів «Комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний», що обслуговує місто Дніпро, директор підприємства-підрядника, з метою заволодіння бюджетними коштами Дніпровської міської ради, умисно складав та видавав акти приймання виконаних будівельних робіт, вартість яких була значно завищеною.

Своєю чергою, директор одного з комунальних підприємств не забезпечив належного технічного нагляду за виконанням робіт, в частині перевірки звітно-кошторисної документації, підписавши акти приймання виконаних будівельних робіт, у яких містилися завідомо неправдиві відомості щодо їх обсягів та вартості.

Надалі, вказані порушення були виявлені начальником одного із відділів Східного офісу Держаудитслужби, який з метою одержання неправомірної вигоди юридичною особою, склав та підписав акт ревізії, а також довідку зустрічної звірки із завідомо неправдивими відомостями щодо відсутності порушень. 

Внаслідок вказаних дій Дніпровська міська рада сплатила понад 5,6 мільйона гривень бюджетних коштів за роботи, які не були виконані.

Таким чином, у кримінальному провадженні обвинувачуються:

– колишній начальник одного із відділів Східного офісу Держаудитслужби — у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки та службовому підробленні (ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України);

– директор товариства з обмеженою відповідальністю, що виконувало підрядні роботи за кошти Дніпровської міської ради — у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України);

– директор комунального підприємства Дніпровської міської ради — у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

«Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво – Дніпропетровська обласна прокуратура. Оперативний супровід – СБУ», – йдеться у повідомленні.

Фото: ДБР

Система Orphus