Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

“Полтаватеплоенерго” реконструює найбільшу котельню міста

У Полтаві реконструюють найбільшу котельню міста, що на вулиці Ціолковського, 36.

Нині завершується передостанній етап – встановлення 52-метрової труби відводу продуктів згорання та налагоджувальні роботи на оновленому телогенеруючому обладнанні.

У 2015 році “Полтаватеплоенерго” подало заявку на участь в проекті, який фінансується Міжнародною фінансовою організацією НЕФКО. Нещодавно, після погодження проєкту на всіх рівнях, відбулося підписання кредитної угоди між полтавським теплопостачальним підприємством та корпорацією НЕФКО. Про це повідомляють у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Цей проект передбачає часткову реконструкцію найбільшої котельні Полтави, по вулиці Ціолковського, 36, а саме встановлення конденсаційного утилізатора теплової енергії.

“Котельня на Цілковського, 36, побудована в 1969 році, забезпечує теплопостачанням майже третину жителів міста Полтава. Не чекаючи кредитних коштів в 2019 році була виконана повна заміна поверхні нагріву котла №3, а наступний етап – заміна димової труби, труба висотою 52 метри над рівнем землі, діаметром 2,5 метри”, – розповів технічний директор “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

Заміна труби, яка зараз завершується – це вже другий етап реалізації великого проєкту “Полтаватеплоенерго” з Міжнародною фінансовою організацією НЕФКО. Вже влітку наступного року на “Аврорі” відбуватиметься безпосередньо монтаж утилізатора та його наладка. Минулого року було капітально відремонтовано котел, на якому зараз завершується встановлення труби, а у подальшому відбуватиметься і монтаж утилізатора. Цей котел і його димова труба давно потребували ремонту, оскільки вони вже давно відпрацювали термін експлуатації.

Призначення утилізатора тепла, який буде встановлено вже у 2021-му році – скорочення обсягів споживання енергоносіїв та зменшення шкідливих викидів у атмосферне повітря. Володимир Пасічко наголошує – теплову енергію, яку повертатимуть в систему, зможуть використовувати для нагріву теплоносія і за рахунок цього на 2,7 млн. куб.м на рік скоротити використання природного газу та на 5 тис. тон – зменшити викиди вуглекислого газу (CO2).

“У нас вже є досвід експлуатації двох утилізаторів на котельнях підприємства, ми змогли отримати чималу економію природного газу і вирішили продовжити цю роботу, особливістю цього проекту є те що кондиційний утилізатор тепла димових газів дозволяє використовувати не лише тепло продуктів згорання за рахунок зниження їх температури, а скриту теплоту конденсації теплових парів, тобто ефективність його набагато вища”, – зазначив технічний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

Проект має бути повністю реалізований до червня 2022 року. Проте за сприятливих умов, його цілком реально завершити ще до кінця 2021 року – говорить технічний директор “Полтаватеплоенерго”.

“Загальна вартість проекту запланована на рівні 1,58 млн євро, з яких 500 тисяч це кредитні кошти, 380 тисяч євро це грантові кошти, які не потребують повернення, все інше це місцевий внесок, в нашому випадку це кошти підприємства”, -прокоментував Володимир Пасічко.

Завдяки співпраці з міжнародною фінансовою установою НЕФКО, технічний рівень теплового господарства “Полтаватеплоенерго” на виробничій базі значно підвищиться, це забезпечить економію природного газу, а також заощадить кошти споживачів на його закупівлю – наголосив Володимир Пасічко.

Система Orphus