Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Платне ЗНО розширить можливості абітурієнтів, – Український центр оцінювання якості освіти

Український центр оцінювання якості освіти надав роз’яснення про запровадження платних тестів на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Така норма йдеться у проєкті наказу “Про затвердження Змін до Порядку проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

“Ця норма тільки розширить можливості здобувачів освіти, оскільки дозволить складати понаднормову кількість предметів ЗНО. Так, наприклад, у 2020 році учасники обирали до чотирьох предметів ЗНО. Якби ця норма вже була чинною, учасники змогли б складати чотири предмети ЗНО за кошти держави і ще до семи предметів за власні кошти. У поточному році Міністерство освіти і науки України дозволило учасникам складати до п’яти навчальних предметів, тобто понаднормовими були б шостий, сьомий та інші навчальні предмети”, – пояснили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Наголосимо також на тому, що оплата проходження ЗНО з понаднормової кількості навчальних предметів передбачена чинним Законом України “Про повну загальну середню освіту”. У п. 7 статті 47  зазначено, що особа має право пройти зовнішнє незалежне оцінювання понад встановлену центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки кількість навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

Фото: 112.ua

 

Система Orphus