Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Передача майна громадам має відбутися швидко й безболісно, – Олег Синєгубов

У Полтавській облдержадміністрації ініціювали створення робочої групи, яка контролюватиме процес реорганізації райдержадміністрації та передачі комунального майна територіальним громадам.

17 грудня провели перше засідання та узгодили організаційні питання для подальшої роботи, повідомили у Полтавській ОДА.

“Профільний закон прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом. Нині дуже гостро стоїть питання наступного кроку децентралізації – передачі майна. Облдержадміністрація координуватиме цю діяльність. Створена робоча група має оперативно вирішувати проблемні питання. Розуміємо, що їх багато, тож постійно комунікуватимемо. Щотижня проводимо тематичні наради із профільним міністерством, – зазначив Олег Синєгубов. – Передача майна територіальним громадам має відбутися швидко й безболісно”.

Т.в.о. директора Юридичного департаменту облдержадміністрації Андрій Олефір деталізував алгоритм передачі майна та роз’яснив, які документи в цьому процесі мають бути створені й затверджені.

“Чинним законодавством встановлений обов’язок передачі сільським, селищним, міським радам об’єктів, які знаходяться на балансі й закріплені за районними радами. Цей обов’язок з’явився не сьогодні, він існував і раніше. У законі про добровільне об’єднання територіальних громад передбачалося, що відповідні заходи потрібно вже давно розпочати, – сказав Андрій Олефір. – Ініціатором процесу має бути приймаюча сторона. Крім того, необхідно досягнути консенсусу, щоб відповідні рішення не ухвалювалися наосліп. Відповідно до закону №1009 діє публічне правонаступництво. Тож, якщо райради, які втратили повноваження, не встигли доти передати майно, то цю функцію здійснюють із набуттям відповідного статусу новообрані ради. Майно може передаватися як рухоме, так і нерухоме, а також цілісні майнові комплекси”.

Усю необхідну документацію, приклади проєктів рішень рад різних рівнів передадуть на місця, додав Андрій Олефір.

Олег Синєгубов наголосив, що порушення порядку передачі майна може спричинити проблеми у фінансуванні відповідних установ. Супровід передачі майна координуватимуть профільні департаменти ОДА, на місцях за цю роботу відповідатимуть голови РДА.

“Особливу увагу звертаємо на об’єкти охорони здоров’я, освіти, культури і соціальної сфери. Процес передачі комунального майна тергромадам дуже важливий. Потрібно спільно шукати шляхи і рішення, як його реалізувати. На перший погляд, у деяких випадках впираємося в процедурні, юридичні перепони, але маємо розуміти, що стоїть на кону. Щоб не виникло ситуації, що з 1 січня заклади залишаться без джерел фінансування. Тож необхідно вжити всіх заходів і знайти необхідну комунікацію між районними радами територіальними громадами, щоб ці рішення були ухвалені”, – додав Євген Греков.

Надалі робоча група у плановому режимі збиратиметься раз на тиждень.

Фото: Полтавська ОДА

 

 

Система Orphus