Ви тут:
Суспільство 

Оприлюднили відео успішної посадки китайської станції «Чан’е-5» на Місяць

Спускна платформа збере до 2 кг місячного ґрунту та перевантажить їх у політний ступінь, який після старту з Місяця стикується з орбітальним зондом та здійснить перевантаження зібраних зразків у капсулу, що повертається на Землю.

Таймлапс оприлюднив користувач LaunchStuff на своїй сторінці у соцмережі Twitter.

За інформацією “Вікіпедії”, китайська програма з дослідження Місяця передбачає три стадії поступового технологічного прогресу: перша — досягнення орбіти Місяця, це завдання виконала місія Чан’е-1 у 2007 і Чан’е-2 у 2010 роках. Друга стадія — приземлення на поверхню Місяця і дослідження її за допомогою місяцеходів, це завдання виконала місія Чан’е-3 у 2013 і Чан’е-4 у 2019. Третя стадія передбачає збір зразків і повернення на Землю зі зворотнього боку Місяця, ці завдання будуть покладені на місії Чан’е-5 і Чан’е-6. Програма має за мету полегшити посадку пілотованого місячного модуля у 2030-х і можливе будівництво бази біля південного полюса.

Довідка. «Чан’е-5» — китайська місія з дослідження Місяця, яка складається зі спускної платформи і засобу повернення зразків. Запуск здійснено 23 листопада 2020 року. Це перша місія Китаю з повернення зразків, яка має за мету повернути на Землю не менше 2 кг реголіту і зразків порід. Як і чотири попередні місії, п’ята місія названа на честь китайської богині місяця Чан’е. Це буде перша місія з повернення зразків з Місяця з 1976 року (Луна-24).

Фото cgtn.com.

Система Orphus