Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Не стало відомого полтавського викладача

15 грудня після тривалої тяжкої хвороби на 66-році життя відійшла у вічність Лариса Дмитрівна Орлова, доктор біологічних наук, професор, професор кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г Короленка.

Про це повідомляє сайт вишу.

“Перестало битися серце Учителя, висококваліфікованого викладача, відомого вченого-ботаніка, еколога, знаного спеціаліста в галузі луківництва, чудової колеги, люблячої дружини, матері та бабусі”, – йдеться у повідомленні.

Лариса Дмитрівна Орлова народилася 22 червня 1955 року в с. Березоточа Лубенського району Полтавської області в родині українського ботаніка-флориста, знавця лікарських рослин Дмитра Івашина.

У 1962 році пішла до першого класу Березотоцької середньої школи. Після переїзду сім’ї Івашиних до Донецька навчалася в середній школі № 70, яку закінчила у 1972 році. Того ж року вступила на біологічний факультет Донецького державного університету, який закінчила у 1977 році за спеціальністю біолог, викладач біології та хімії.

Після закінчення університету працювала до 1979 року у відділі природної флори фітохімічної лабораторії Донецького ботанічного саду. У період з 1979 по 1982 роки навчалася у стаціонарній аспірантурі Донецького державного університету під керівництвом видатного науковця, доктора біологічних наук, професора Михайла Лукича Реви.

Улітку 1982 року прийшла працювати на посаду асистента кафедри ботаніки ПДПІ імені В.Г. Короленка. У 1984 році захистила кандидатську дисертацію з теми «Біоекологічні особливості і мінеральний склад кормових рослин природної флори Південно-східної України» у Дніпропетровському державному університеті за спеціальністю «Екологія». Згодом працювала старшим викладачем кафедри ботаніки, а з 1988 року, після реорганізації та об’єднання кафедр ботаніки та зоології в кафедру біології, — доцентом. У 1991 році після відновлення кафедри ботаніки Лариса Дмитрівна очолила її та перебувала на цій посаді до 1996 року. У 2012 році захистила докторську дисертацію «Біоекологічні особливості лучних фітоценозів Лівобережного Лісостепу України (стан, продуктивність та охорона)».

Система Orphus