Ви тут:
Спорт Суспільство 

Назвали українських трансляторів ЧС-2022 з футболу

Ліцензію має НТКУ, однак до показу Мундіалю також долучаться ще два канали.

Більше про це розповів генеральний директор телеканалів Футбол 1/2/3 Олександр Денисов під час своєї авторської програми Денисов Time.

«Права на ЧС-2022 належить UA: Перший, тобто НТКУ (національна телекомпанія України). Вони завжди правовласники без тендерів, у них контракт з ФІФА. І вони кожні 4 роки транслюють чемпіонати світу самі або з партнерами. У каналів Футбол та Україна підписано угоду з НТКУ, так що у нас буде субліцензія на показ ЧС-2022. І відбірковий цикл можна буде подивитися на «Україні» та каналах Футбол, – розповів Денисов.

За право проведення чемпіонату 2022 року боролися Катар, Австралія, Японія, Південна Корея та США. 2 грудня 2010 року в Цюриху було оголошено результат таємного голосування у виконавчому комітеті ФІФА, згідно з яким господарем чемпіонату став Катар.

Вибір господаря цього чемпіонату часто піддавався критиці з декількох причин, основною з яких є клімат: занадто висока температура в Катарі влітку, коли зазвичай проводиться чемпіонат. Організатори зобов’язалися побудувати стадіони із системами охолодження, але поточний стан підготовки не влаштовує футбольних функціонерів. Також критикується становище робітників, які працюють на будівництві призначених для ЧС об’єктів. У травні 2014 року президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що вибір Катару як господаря чемпіонату був помилкою.

Читайте також: Ліга Європи: “Зоря” виграла у “Лестера”, але втратила всі шанси на плей-оф

Як з’ясувало розслідування британського часопису The Sunday Times, рішення надати право на проведення Чемпіонату Світу 2022 Катару було куповане за хабарі членам Виконкому ФІФА у розмірі понад 5 млн доларів, які сплатив голова Азіатської конфедерації футболу Мохамед бін Хамам. У Катарі немає ніякої футбольної інфраструктури. До того ж температура повітря там влітку перевищує 50 °C.

Значні суми він перекладав на персональні рахунки членів виконкому та корпоративні рахунки африканських і карибських футбольних асоціацій, у яких було чотири місця у виконкомі FIFA. Так, 800 тисяч доларів отримала футбольна асоціація Кот-д’Івуару, дві виплати по 400 тисяч доларів були зроблені на рахунок Африканської конфедерації футболу, півтора мільйона доларів пішло на рахунок представника Тринідаду і Тобаго Джека Уорнера, майже 400 тисяч доларів готівкою були роздані главам африканських футбольних організацій, 305 тисяч євро отримав член виконкому FIFA від Футбольної конфедерації Океанії Рейналдо Темарі.

Система Orphus