Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 6 грудня – день Митрофана

У церкві 6 грудня вшановують пам’ять Митрофана, який відомий як єпископ церкви, котрий жив приблизно в XVII-XVIII столітті і є одним із святих.

Про це йдеться на сайті Depo.ua.

Народився Митрофан в сім’ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Однак овдовів в 40 років, після чого вирішив відправитися у пустелю для того, щоб прийняти постриг і стати ченцем. Значно пізніше Митрофан стає настоятелем монастиря. Він дуже дбав про те, щоб зміцнити позиції церкви, активно займався створенням нових храмів і приймав усі заходи для того, щоб підвищити моральний і духовний рівень священнослужителів.

У цей день завжди згадували полеглих воїнів і ворожили про тих, які пішли на війну, чи служать в армії. Для ворожіння треба зловити павука і посадити його в банку. Через шість днів дивляться, чи живий він. Якщо він живий, то все добре і з людиною, на котру ворожать. Або павука треба посадити в горщик. Він починає плести павутину. Якщо починає робити це від самого верху горщика, то людина, на яку ворожать, скоро повернеться додому.

Народні прикмети на 6 грудня:

Дме північний вітер, йде мокрий сніг на Митрофана – 6 червня вітер теж буде йти, і день буде дощовим

Якщо людина народилася 6 грудня, то буде прекрасним мисливцем, і удача буде супроводжувати все життя. У якості талісмана такій людині потрібно обов’язково носити сапфір

Йде дрібний сніг, вітер дме з північного боку – 6 червня буде холодний дощ

Рідкісні хмари 6 грудня – прикмета до того, що буде холодна, але ясна погода

Сонце за хмари ховається – буде буран.

Ясний і місяць круторогий віщує заметіль взимку

Низькі хмари на небі – скоро буде похолодання

Навколо місяця видно рожеві та тьмяні кільця – ознаки того, що будуть тріскучі морози

З неба шум долинає – буде заметіль.

Система Orphus