Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 12 грудня – день Парамона: що сьогодні потрібно зробити

У церкві 12 грудня вшановується пам’ять святого Парамона, який постраждав за віру разом з іншими 370 мучениками у 250 році. Парамон був ув’язнений язичниками, які примушували його відректися від християнського вчення.

Про це повідомляє Depo.ua.

Саме Парамон спочатку заступився за праведних християн, щодо яких були організовані масові гоніння. В результаті, його піддали мукам, а потім обезголовили разом з іншими заарештованими.

Вранці 12 грудня брали віники, щоб очистити дахи від снігових шапок. Не можна було використовувати лопату, щоб дах не продірявився. До віника було особливе ставлення, йому приписували чарівні властивості. Не можна було мести в одній хаті різними віниками – інакше розійдеться по кутах багатство. Не можна було також віник під грубкою тримати – їжа зіпсується.

Люди вірили, що в цей час Зима блукає в ведмежій шкурі вулицями та навіть дахами, будить жінок рано вранці, щоб ті топили печі й готували їжу, оскільки вранці вставати було дуже важко. 12 грудня необхідно було годувати курей гречкою тільки з правої руки – так вони почнуть раніше нестися. Крім того, в західну стіну лазні вбивали цвях у нижню колоду, щоб споруда була міцною, і ніхто в родині не хворів.

Говорили, що 12 грудня потрібно обов’язково позичити у сусідів що-небудь: хліб, яйця, масло і т.д. Так можна привернути до себе удачу на наступний рік.

Народні прикмети на 12 грудня:

Сніг пішов 12 грудня – скоро буде заметіль;

Зоря пофарбована в червоний колір вранці 12 грудня – скоро почнуться сильні вітри;

Сніг ще не випав – значить, до 19 грудня будуть сильні морози;

Якщо людина народилася 12 грудня, то її талісманом є амазоніт або аметист;

Червона зоря 12 грудня – буде ясний день.


					
Система Orphus