Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 11 грудня: день Степана Зимового, Сойки день

Зазвичай на Степана Зимового до людського житла прилітали сойки, звідси й ще одна назва дня – Птах-сойка.

Про це інформує Ukr.media.

Цю пташку вважали заступницею і покровителькою новонароджених. Народженому сьогодні малюку добра сойка приносила успіх і щастя на своєму хвості.

Через те що у цієї пташки є блискуче синє пір’ячко, наші предки вірили, що на своїх крильцях вона носить маленькі дзеркальця, в які можна було побачити свою долю, якщо уважно придивитися.

Якщо в цей день вона прилітала до вікна і кричала, то це вважалося добрим знаком: крилата народна улюблениця віщувала щастя. Пташку треба було уважити: відкрити віконце, а якщо піти за нею – вона обов’язково приведе на вдале місце.

На успіх в торгових справах ворожили наступним способом: рано вранці виходили на вулицю і кидали в замет жменю різних монеток, після чого починали шукати їх. Якщо першої виявлялася найдрібніша – удачі не чекай, якщо знаходили більшу – значить, все буде щасливо.

11 грудня неодмінно ворожили про гроші: слухали воду в колодязі. Якщо доносився мелодійний дзвін – то вірили, що на майбутній рік в грошовому плані все буде добре, а коли вода “мовчала” – на прибуток не розраховували.

Народні прикмети:

Стрімка відлига – до швидких затяжних морозів;

Гуси часто ляскають крилами – потеплішає;

Якщо сьогодні холодно і сухо – літо буде спекотним і сухим;

Зола швидко гасне – буде тепло;

У закуті порося верещить – чекай холоднечі.

Система Orphus