Ви тут:
PROвсе Суспільство 

На продаж виставили першу друковану листівку, де є привітання з Різдвом

У Бостоні продають першу комерційну друковану листівку, на якій зображене різдвяне привітання. Вважається, що цю листівку видали у 1843 році. 

Листівку на продаж виставив постачальник рідкісних книжок і рукописів Марвін Гетман, пише 24 канал з посиланням на The Guardian.

На картці зображена британська сім’я. Члени родини підіймають келихи з червоним вином. Також видно, що до алкогольного напою тягнеться дитина, яка сидить на руках у дорослих.

Таку листівку розробив художник та ілюстратор Джон Колкотт Хорслі за пропозицією сера Генрі Коула, який заснував у Лондоні Музей Вікторії та Альберта – найбільший музей декоративно-ужиткового мистецтва. Вважається, що завдяки Хорслі з’явилася традиція дарувати святкові листівки.

Цікаво те, що у 19 столітті пуританське Товариство поміркованості назвало цю листівку скандальною. Тоді навіть заборонили продавати її. Саме тому наступну таку листівку можна було придбати лише через три роки.

Мартін розповів, що загалом надрукували 1000 примірників листівки. Наразі експерти вважають, що донині вдалося зберегти близько 30 різдвяних карток.

Окрім продажу екземпляру листівки у Бостоні, ще одну зі збережених карток продає аукціонний дім Christie’s у Лондоні. Він очікує виручити за неї від 6725 до 10 800 доларів.

Система Orphus