Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині проведуть аудит земель промислового призначення, – Євген Греков

У Полтавській ОДА створюють робочу групу, яка розробить механізм виявлення земель промислового призначення.

Вони є “білими плямами” на кадастровій карті області. Адже частина з них непроінвентаризовані, несформовані, на них немає технічної документації, а також не проведена нормативно-грошова оцінка. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

“Тож підприємства, які використовують ці ділянки, маючи державні акти на землю з 1990-х років, земельний податок сплачують в рази меншому розмірі, ніж міг би бути. Можлива й ситуація, коли підприємства, яким були надані землі в постійне користування, припинили свою діяльність чи передали низку об’єктів іншим юридичним особам. Тоді виникає питання належного оформлення на такі ділянки документації та сплати податків”, – повідомив Євген Греков.
Від неналежного оформлення земель страждають насамперед територіальні громади, тому що плата за землю йде в місцеві бюджети.
До робочої групи увійдуть фахівці підрозділів Держгеокадастру, департаментів екології, агропромислового розвитку, юридичного департаменту, органів місцевого самоврядування. 
“Поки що працюємо над механізмом виявлення так званих “білих плям”. Коли його розробимо і він буде ефективним, тоді масштабуємо спочатку на один район, а згодом і на область. До кінця року механізм відпрацюємо на трьох пілотних сільських радах. Із січня 2021-го запускатимемо роботу в більшому масштабі”, – зазначив Євген Греков.

Система Orphus