Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині планують створити комплексну інформаційну систему на зразок естонської системи електронного урядування

На виконання Державної  стратегії регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки першими кроками мають бути впровадження місцевих реєстрів громад та інформаційної системи для ЦНАП. Далі – розробка інформаційної системи, яка допоможе органам місцевого самоврядування в ефективному управлінні територією, веденні містобудівного кадастру та геоінформаційних реєстрів.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Cистема буде на хмарній платформі та взаємодіяти з державними реєстрами. До проєкту програми інформатизації області будуть включені заходи для забезпечення такою системою органів місцевого самоврядування.  Тому органи місцевого самоврядування, які бажають впровадити інформаційну систему для ЦНАП та реєстрів громад, просимо подавати заявки в ОДА», – розповів заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) облдержадміністрації Богдан Бабіч під час онлайн-конференції з ОМС.

Він наголосив, що нині відбувається перехід Центрів надання адміністративних послуг із райдержадміністрацій в органи місцевого самоврядування. Із цього питання органам місцевого самоврядування потрібно працювати з проєктром U-LEAD з Європою.

«Важливо, щоб у ЦНАПах не було черг. Вирішити це можна завдяки спеціалізованим адаптованим під їх потреби системам попереднього запису на прийом. І прийом потрібно здійснювати з точністю до хвилини. Це не повинна бути жива черга людей із талончиками з порядковими номерами», – сказав Богдан Бабіч.

Пріоритетними напрямками роботи є переведення публічних послуг в електронну форму, впровадження системи електронного прийому документів та електронна взаємодія реєстрів органів місцевого самоврядування та державних реєстрів.

«Цифрова трансформація – це коли на заміну 9 послуг приходить одна. Наприклад, «єМалятко» – комплексна послуга для батьків новонароджених дітей. За однією заявою можна отримати одночасно 9 державних послуг від різних органів влади. Цифрова трансформація – це коли не треба стояти в черзі в ЦНАПі, можна замовити довідку за допомогою смартфона й через 15 хвилин її отримати. Наша мета – перевести всі послуги в онлайн», – сказав Богдан Бабіч.

Система Orphus