Ви тут:

На Полтавщині юрист правової допомоги допоміг скасувати рішення про накладення штрафних санкцій

На Полтавщині фахівці Полтавського бюро правової допомоги не допустили безпідставного накладення штрафних санкцій.

До Полтавського бюро правової допомоги звернувся чоловік на ім’я Олександр. Він розповів, що протягом останніх кількох років мав невеликий власний бізнес, працюючи у невеличкому кафетерії. Він завжди мав дозвільні документи на діяльність свого кафетерію і регулярно та вчасно продовжував строки їх дії, коли вони починали спливати. Останнім часом справи почали йти не досить добре — зростання цін, орендних платежів та інших витрат поставило його на межу виживання. Коли ж почався карантин, зі зрозумілих причин він взагалі вимушений був припинити свою діяльність, адже витрати почали перевищувати доходи і вже неможливо було покривати витрати шляхом дотування власної справи іншими джерелами доходів.

Ще в лютому 2020 року у кафетерії чоловіка працівниками Державної фіскальної служби було проведено перевірку. У чоловіка були у наявності ліцензія та всі інші дозвільні документи, вчасно та в повному обсязі сплачені всі податки, інші обов’язкові платежі, тому підстав перейматися цим фактом не було. А через два місяці після перевірки чоловік отримав податкове повідомлення-рішення, з якого дізнався що на нього накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Подавши до Державної фіскальної служби заяву зі своїми запереченнями та проханням переглянути це рішення, отримав відмову. Надання клієнту безоплатної вторинної правової допомоги у даній справі було доручено фахівцю Полтавського бюро правової допомоги, адвокату Артемові Пархоменку.

“Вивчивши податкове-повідомлення рішення, я з’ясував, що штраф накладено за порушення порядку реалізації алкогольних напоїв. Накладення штрафу мотивоване тим, що чоловік здійснював свою діяльність за місцем своєї діяльності, яке відмінне від того, що визначене у ліцензії. Однак, такі висновки контролюючого органу не є обґрунтованими, а ситуація, що склалася не залежала від волі клієнта, тому це виключало його вину”, – розповів юрист.

Фахівець склав позовну заяву, яка була подана на розгляд окружного адміністративного суду. В свою чергу представником Державної фіскальної служби подано відзив на позовну заяву із намаганням обґрунтувати законність прийнятого рішення. Однак, фахівцем, у відповідності із вимогами процесуального законодавства, подано відповідь на відзив, у якій наведено вагомі спростування доводів опонента.

“Станом на момент ведення господарської діяльності мій клієнт мав чинну ліцензію на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями. Що стосується адреси, яка зазначена в ліцензії, то розбіжності у номері будинку виникли зв’язку із впорядкуванням містобудівної документації та перейменуванням вулиць, внаслідок чого відбулося зміщення всіх адрес на одну одиницю. Мій клієнт свого часу акцентував увагу на цьому факті працівників контролюючого органу, однак отримав відповідь, що внести зміни до його офіційних документів буде можливо виключно після завершення процесу впорядкування та внесення відповідних правок щодо назви вулиць у електронні реєстри. Відтак вини клієнта у незначній невідповідності адрес у документах не вбачається”, – зазначив Артем Пархоменко.

Розглянувши справу окружний адміністративний суд у повному обсязі задовольнив позовну заяву, скасувавши податкове повідомлення-рішення.

Таким чином, завдяки діям фахівця безоплатної правової допомоги Полтавщини не допущено безпідставне накладення штрафних санкцій та захищено його права.

“Важливе значення в кожному випадку мають деталі. Тому опинившись у подібній ситуації необхідно отримати відповідне рішення, яким накладено штрафні санкції, щоб мати можливість його прочитати та проаналізувати, після чого доречно  звернутися до правника, який з урахуванням усіх важливих обставин справи допоможе визначити найкращий алгоритм дій у ситуації, що склалася”, – зазначив фахівець Полтавського бюро правової допомоги, адвокат Артем Пархоменко.

У випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка 2, телефон (0532) 50-27-29, де кваліфіковані фахівці бюро охоче та безкоштовно нададуть Вам необхідні роз’яснення та допомогу.

Система Orphus