Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині готується до впровадження у 2021 році проєкту «Поліцейський офіцер громади»

Експериментальні кроки в реалізації цього проєкту вже зробили три територіальні громади області. Від початку грудня перші офіцери почали працювати на території Великобудищанської та Петрово-Роменської ОТГ Гадяцького району, а також у Ромоданівській громаді на Миргородщині.

Про це повідомляє пресслужба поліції Полтавщини.

Про перехідні результати реалізації проєкту у цих громадах, його суть, основні етапи та перспективи втілення в інших адміністративних одиницях Полтавщини говорили під час онлайн-консультацій в Головному управлінні поліції області.

З головами та представниками об’єднаних територіальних громад, які взяли участь у зустрічі, спілкувалися заступник начальника поліції області Максим Ахрамєєв, начальник управління превентивної діяльності Роман Ніколаєнко, його заступниця – Жанна Ахіджанян, спеціалісти відділу дільничних офіцерів поліції, які координують процес запровадження проєкту на Полтавщині, а також заступники начальників районних органів поліції.

Як зазначив Максим Ахрамєєв, безпековий проєкт Національної поліції успішно стартував у шести регіонах України. Офіцери громад  нині працюють в Дніпропетровській, Черкаській, Хмельницькій, Волинській, Рівненській та Харківській областях. Позитивні відгуки громадськості менше ніж за два тижні здобули й перші офіцери Полтавщини.

Як пояснив заступник начальника поліції області, призначенню офіцерів громад передували 3 основні етапи. На першому – обговорили умови проєкту та оцінили можливості громад. На другому – добрали кандидатів з-поміж чинних дільничних поліцейських, які виявили бажання спробувати свої сили. Претендентам довелося пройти тести на інтелект та знання законодавства, поліграф й співбесіди з комісією у складі з представниками Національної поліції, ОТГ та міжнародних партнерів проєкту. На третьому етапі – курс теоретичної та практичної підготовки за спеціальною програмою (із залученням іноземних експертів), що тривав 2,5 місяці на базі Дніпропетровського Державного університету внутрішніх справ.

На даний час у розпорядженні поліцейських офіцерів громад, які успішно пройшли конкурс, службові автомобілі Reno Duster, придбані бюджетним коштом органів місцевого самоврядування, та сучасна матеріально-технічна база, яку забезпечила Національна поліція. Також на території громад Гадяцького району функціонують дві поліцейські станції.

Довідково. Окрім двох пілотних поліцейських станцій, відкритих восени 2020 року у Великобудищанській та Петрово-Роменській ОТГ, на території області з 2018 року працюють 12  поліцейських станцій. Серед ОТГ, які підтримали цю ініціативу, наступні:

1.        Ланівська (Карлівський район);

2.        Кобеляцька (с. Бутенки Кобеляцького району);

3.        Опішнянська (Зіньківський район);

4.        Кобеляцька (с. Придніпрянське Кобеляцького району);

5.        Піщанська (с. Недогарки Кременчуцького району);

6.        Горішньоплавнівська (с. Дмитрівка);

7.        Сергіївська (Гадяцький район);

8.        Оболонська (Семенівський район);

9.        Щербанівська (с. Розсошенці Полтавського району).

10.      Градизька (смт Градизьк Глобинського району);

11.      Новооржицька (с. Вишневе, Оржицького району),

12.      Білоцерківська ОТГ (с. Білоцерківка Великобагачанського району).

Як зауважила Жанна Ахіджанян, відкриття поліцейської станції в ОТГ – це одна з головних умов створення безпечного простору в громаді. Полковник поліції переконана: «Постійна присутність поліцейського на території обслуговування забезпечить оперативне реагування на виклики громадян, якісний розгляд їх звернень, а також активну участь у вирішенні суспільно значущих проблем. Очікуваний результат – формування безпечного простору в населених пунктах області».

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus