Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Може скластися думка, що свою “збитковість” “Нафтогаз” хоче перекласти на споживачів”, – Полтаватеплоенерго

На сайті Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства оприлюднили інформацію щодо причин зростання вартості централізованого опалення. Зокрема, зазначається, що однією з основних підстав є стабільне стрімке зростання вартості природного газу.

Так, у червні газ коштував 2 142 грн/тис.куб.м (без ПДВ і транспортування), розповідають в пресслужбі підприємства. Причому уже на листопад заявлена вартість останнього на рівні 5 375 грн/тис.куб.м (без ПДВ і транспортування). Тож у цьогорічний опалювальний сезон підприємства галузі комунальної теплоенергетики України увійшли із здорожчавшим у 2,5 рази природним газом. При цьому упродовж опалювального періоду НАК «Нафтогаз України» продовжує збільшувати вартість блакитного палива, як для побутових споживачів, так і для підприємств ТКЕ (теплокомуненерго). Зокрема, грудневі розцінки на газ,  порівняно із ціною у листопаді, зросли на 14%.

“Днями стало відомо про встановлення нових тарифів на теплову енергію для 23-х підприємств на Україні. І хоча Полтави це поки що не стосується, адже мова йде про ТЕЦ і когенераційні установки, проте частина споживачів області, що мешкають у Кременчуці, вже із 1 січня відчують на собі зростання тарифів на тепло”, – зазначають у пресслужбі Полтаватеплоенерго. 

“У підсумку, основна частина собівартості теплової енергії для підприємств ТКЕ (теплокомуненерго) постійно й істотно зростає. Полтава також не є виключенням. Постійне зростання складових тарифу на теплову енергію неминуче впливає і на її вартість для кінцевого споживача — полтавців”.

Детально ознайомитися з формуванням тарифу на централізоване опалення можна за посиланням.

“Ми глибоко занепокоєні підходом НАК «Нафтогаз України» до ціноутворення на природний газ для підприємств ТКЕ. Упродовж цьогорічного міжопалювального періоду вона неодноразово декларувала свої багатомільярдні збитки. У незалежного стороннього спостерігача може скластися думка, що із настанням осені (і особливо зараз — упродовж опалювального періоду) чергове збільшення тарифу на основне джерело тепла в Україні, є нічим іншим як намаганням усю свою «збитковість» перекласти на плечі споживачів теплової енергії. А найбільше її споживає в Україні саме населення. До того ж, хочемо звернути увагу, що ціна природного газу для надання послуг з централізованого опалення підприємствами ТКЕ, не лише вище за ціну для побутового споживання, а й навіть на 20% вища за ринкову”, – йдеться у повідомленні. 

Коли зміниться тариф на тепло у Полтаві?

Нещодавно через офіційний сайт «Полтаватеплоенерго» інформувало своїх споживачів про встановлення двоставкових тарифів на послуги підприємства

Нагадаємо, застосування цього тарифу відтерміноване на строк до двох місяців від моменту набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» та затвердження Кабінетом Міністрів України типових публічних договорів про приєднання і про надання комунальних послуг відповідно. Докладніше тут.

На момент встановлення цей тариф був економічно обґрунтованим. Проте зміни, яких зазнають його складові вже із першого дня нового року, в ньому не відображені. Отже, до моменту його застосування (не раніше березня 2021 року), величина тарифу має бути скоригована відповідно до зміни величин його складових.

Читайте також: Прем’єр доручив перевірити обґрунтованість цін на газ

У свою чергу у «Полтаватеплоенерго» зазначають, що постійно працюють над зменшенням собівартості генерації теплової енергії, її транспортування і постачання споживачам. Проте, темпи росту ціни складових тарифу, і в першу чергу це стосується енергоносіїв (які складають понад 70% фактичної собівартості), — повністю нівелюють такі зусилля полтавських теплоенергетиків.

“Якщо найближчим часом тенденція щодо стабільного зростання вартості енергоносіїв не зміниться — то у короткостроковій перспективі докладені підприємством зусилля споживачі зможуть відчути лише у вигляді поліпшення стабільності і якості надаваних ним послуг”, – зазначають у «Полтаватеплоенерго».

Читайте також: Мешканці Засулля перекрили дорогу “Київ – Харків” вимагаючи зменшити вартість доставки газу

фото ілюстраційне

Система Orphus