Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН презентувало мобільний додаток для допомоги батькам дітей з особливим освітніми потребами

Міністерство освіти і науки України презентувало Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС “ІРЦ”).

Система складається з такиї вебресурсів:

“Міністерство освіти і науки України робить важливий подарунок для дітей з особливими освітніми потребами. Відтепер ці здобувачі освіти та їхні батьки можуть користуватися мобільним застосунком АС “ІРЦ” для зручного й швидкого розв’язання будь-яких питань, які стосуються взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами. Тож можна скористатися мобільним застосунком і отримати відповіді на всі запитання. Застосунок АС “ІРЦ” є першим офіційним додатком МОН. Нові, більш широкі можливості системи є також своєчасною реакцією на виклики через пандемію COVID-19, адже використання зазначених порталу та мобільного застосунку дає змогу вдвічі зменшити кількість необхідних особистих візитів батьків до інклюзивно-ресурсних центрів”, – зазначив Міністр Сергій Шкарлет.

Також він нагадав, що проєктом Державного бюджету-2021 передбачено окрему програму для підтримки дітей з особливими освітніми потребами, загальний кошторис якої становить 505 млн грн. Із них 30% планується використовувати на закупівлю допоміжних засобів.

Під час створення застосунку та модернізації відповідного порталу врахували всі зауваження та пропозиції батьків, управлінців та фахівців ІРЦ. В інформаційній системі АС “ІРЦ” уніфікували та стандартизували типові операції інклюзивно-ресурсних центрів. Система здійснює автоматизацію процедури створення заяви щодо проходження комплексної оцінки школяра, формування висновків про таку комплексну оцінку. Сучасний мобільний застосунок АС “ІРЦ” розміщено для загальнодоступності на PlayMarket і AppStore.

Як користуватися порталом “ІРЦ” та мобільним застосунком АС “ІРЦ”, можна дізнатися з відповідних інструкцій.

Система Orphus