Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон розробив Концепцію трансформації вугільних регіонів

Міністерство розвитку громад та територій України розробило Концепцію трансформації вугільних регіонів. Вона допоможе розв’язати проблеми в економічній, соціальній, житлово-комунальній та екологічній сферах, що виникають у вугільних регіонах.

Міністерство очікує, що Уряд затвердить цей документ до кінця року. Про це йдеться на сайті Мінрегіону.

Міністерство розвитку громад та територій України провело консультації з європейськими фахівцями, українськими урядовцями, профільними асоціаціями, громадськістю щодо участі України в ініціативі Європейський зелений курс.

«Європейський зелений курс – це стимул для України стати сильнішою та ефективнішою. Під час його реалізації важливо забезпечити конкурентоспроможну та стабільну роботу енергетичної системи шляхом проведення якісної реформи енергетичної галузі. Ми розуміємо, що для досягнення цих цілей Уряду необхідно синхронізувати національні стратегії розвитку та визначити заходи, які дадуть можливість досягти поставленої мети», –  наголошує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Мета Зеленого курсу амбітна: до 2050 року відмовитися від споживання нафти, газу та вугілля.

Європейський зелений курс передбачає, що країни мають розвиватись на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю. Прямуючи до європейської спільноти, Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку з цими європейськими принципами. Велику частину в цій сфері робить Мінрегіон, а саме – підвищення енергоефективності будівель; трансформація вугільного сектору, включаючи перетворення вугільних регіонів на інвестиційно привабливі території; підвищення енергоефективності систем тепло- та водопостачання тощо.

Система Orphus