Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон пропонує провести моніторинг інклюзивності міст

Мінрегіон пропонує створити в усіх областях групи з моніторингу дотримання містами норм доступності та безбар’єрності у будівлях та на об’єктах благоустрою.

Про це йдеться на сайті Мінрегіону.

«Ми хочемо, щоб в регіонах були створені групи з представників місцевої влади та громадськості, зокрема, маломобільних груп населення, які здійснюватимуть аудит безбар’єрності міст та за його результатами надаватимуть місцевій владі рекомендації з першочергових заходів. Міста зможуть поліпшити ситуацію з доступністю, а міністерство отримає інформацію для подальшого аналізу та удосконалення законодавства», – зазначає Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

У деяких містах вже працюють такі групи, там, де вони відсутні, Мінрегіон рекомендуватиме їх створення. Планується, що вони працюватимуть на добровільних засадах. Моніторинг починатимуть з об’єктів громадської сфери – площ, парків, тротуарів та переходів.

На сьогодні основний документ, який нормує доступність до будівель та об’єктів благоустрою – ДБН «Інклюзивність будівель та споруд». Дотримання його вимог є обов’язковим для всіх форм будівництва. З 2019 року усі об’єкти, що будуються, реставруються або реконструюються, мають відповідати цьому ДБН. Для збудованих раніше будівель та споруд Мінрегіон наразі розробляє Порядок розумного пристосування.

Система Orphus