Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Голова ОДА звернувся за наданням театру Гоголя статусу національного, — Міністр культури у Полтаві

3 грудня з візитом у Полтаві перебував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Під час відвідин музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя йому показали уривок вистави “Остання любов гетьмана”.

Як розповіла керівник літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко, прем’єра вистави відбулась у 2015 році. Це першопрочитання п’єси сучасного драматурга Анатолія Крима. У головній ролі — народний артист України Василь Голуб.

Директор театру Олексій Андрієнко зауважив, що цю п’єсу драматург написав для полтавського театру. Тому її більше не демонструють у жодному театрі України.

Для Олександра Ткаченка перегляд вистави став несподіванкою.

Дуже приємно. Це несподіванка для мене. А всі несподіванки мистецького характеру є дуже приємними. Зранку я був у Гоголевому. Там теж показали невеликий спектакль. Тому Гоголь сьогодні мене переслідує”, – з посмішкою розповів про враження міністр культури.

Також Олександр Ткаченко розповів, що триває робота щодо надання статусу “національного” театру імені Гоголя у Полтаві.

Голова ОДА вже звернувся з цим питанням. Будемо працювати. Є науково-методичні ради, які вирішують це. Принаймні, питання про національний статус підняли”, – сказав міністр.

Довідково. У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя демонструють вистави української класики (“За двома зайцями”, “Кайдашева сім’я”), також є вистави для дітей. Склад трупи – 45 акторів. Є балетна трупа (12 акторів). Оркестр налічує 20 музикантів. Загалом у репертуарі театру – 35 вистав. У 2019 році щомісяця демонстрували 25-30 вистав.

Система Orphus