Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Механізм проведення оцінки впливу на довкілля відбувається за участю громадськості, – Греков

У Полтавській області видали 78 висновків з оцінки впливу на довкілля та дві відмови.

Про це повідомили на онлайн-конференції для органів місцевого самоврядування щодо застосування Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, йдеться на сайті Полтавської ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, зазначив, що механізм проведення оцінки впливу на довкілля дозволяє державі здійснювати контроль у сфері екологічної безпеки, а громадськості – впливати на рішення, які приймає держава, на проєкти, які можуть негативно позначитися на екологічному стані певного регіону.

“Процедура відбувається прозоро. Документи, що її стосуються, розміщуються онлайн. Зацікавлені громадяни, громадські організації можуть із ними ознайомитися й висловити своє обґрунтоване бачення”, – сказав Євген Греков.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Андрій Вергелес пояснив, що конференцію організували, щоб допомогти фахівцям, які працюють у громадах, детально розібратися з відповідною процедурою.

“Процедуру ОВД по об’єктах, які її потребують, проводить відділ раціонального використання, охорони природних ресурсів та оцінки впливу на довкілля Департаменту. За період здійснення цієї роботи Департаментом розглянуто 251 повідомлення про плановану діяльність, проведено 64 громадські слухання, видано 78 висновків з ОВД і 2 відмови”.

Фахівці Департаменту Ольга Петренко і Надія Перлова роз’яснили аспекти застосування закону “Про оцінку впливу на довкілля”, механізм проведення громадських обговорень, деталізували етапи і терміни процедури ОВД. 

Надія Перлова розповіла, що близько третини від загальної кількості проведених процедур пов’язані з промисловою розробкою родовищ з видобутку вуглеводнів, 21% – розробкою родовищ питного водопостачання, 13% – зберіганням продуктів переробки викопного палива, 9% – зрошенням, 6% – розчисткою річок, 4% – розробкою родовищ корисних копалин.

“Різноманітність планованої діяльності свідчить і про інвестиційну привабливість регіону, й про можливе значне навантаження на довкілля. Тому участь громадськості у процедурі ОВД – дієвий механізм змушувати суб’єкти господарювання вести соціально відповідальний бізнес і впроваджувати технології, дружні до довкілля”, – зазначила Надія Перлова.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus