Ви тут:
Суспільство 

Літературні твори, вистави та кінострічки: завершили прийом заявок на премію імені Лесі Українки

Держкомтелерадіо завершив прийом творів на здобуття урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Цього року на здобуття премії у чотирьох номінаціях надійшло 58 літературно-мистецьких творів.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо.

Так, видавництвами та видавничими організаціями на розгляд членів Комітету з присудження премії подано 30 літературних творів: казок, оповідок, скоромовок та віршованих творів від сучасних українських авторів для малечі та дітей середнього
шкільного віку, а також повісті, романи, етнологічне дослідження та збірку публіцистичних творів, призначені для юнацької читацької аудиторії.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» за премію змагатимуться шість книжкових видань від п’яти видавництв.

Національною спілкою театральних діячів України та її міжобласними відділеннями для участі у конкурсі на здобуття премії висунуто 14 театральних постановок. Це, зокрема, вистави, які йдуть на сценах академічних театрів Києва, Житомира, Івано-Франківська, Запоріжжя, Рівного, Одеси, Вінниці, а також постановки театральної студії «Тандем-клас» Станично-Луганського районного будинку культури та комунального закладу початкової спеціалізованої освіти «Мистецька театральна школа» з міста Одеси.

На здобуття премії 2020-го року також висунуто вісім кінотворів: ігрових та анімаційних кінострічок, серед яких героїчна сага «Легенда Карпат», ігрові фільми «Пекельна Хоругва або Різдво Козацьке», «Тільки диво», спільний мультимедійний проект телеканалу «Київ», науково-популярний фільм «Геракл – герой України/Heracles: a person and myths», анімаційний фільми «Цар Плаксій та Лоскотон» та інші.

Система Orphus